Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Sarkozy’e Mektubu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Sarkozy’e Mektubu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy‘e Fransa meclisine sunulan ve “Ermeni olaylarının reddedilmesini suç sayan yasa” ile ilgili bir mektup gönderdi.

recep tayyip erdoğan fransa mektubu

recep tayyip erdoğan fransa mektubu

Erdoğan’ın Sarkozy’e gönderdiği mektup;

”Artık Türkiye-Fransa ilişkileri üçüncü tarafların taleplerine tutsak edilmemelidir. Bu konu hassastır, ciddidir. Sağduyunun siyasi hesaplara üstün gelmesi önemlidir. Tüm bu nedenler ışığında, bu tür mevzuat çalışmalarının sonuçlandırılmayacağı yönünde verdiğiniz sözü tutacağınızı ve telafisi mümkün olmayacak adımların atılmasını engelleyeceğinizi samimiyetle umuyorum.

Bu yasa teklifi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Türk Ulusunu ve Fransa’da yaşayan Türk toplumunu doğrudan hedef almakta ve hasmane bulunmaktadır. Bu noktada açıkça ifade etmek istiyorum ki, bu tür adımların ileri noktalara varmasının Türkiye ile Fransa arasındaki siyasi, ekonomik, kültürel tüm alanlardaki çok yönlü ilişkileri bakımından sonuçları vahim olacağı gibi, sorumluluğu da girişim sahiplerine ait olacaktır.”

Etiketler: , ,

1 Yorum yapılmış " Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Sarkozy’e Mektubu "

  1. Zakir Emir dedi ki:

    Bana gore Fransada yasayan ermeniler Turkiyede yasayan ermenileri yok sayyor.It Fransa politikacilarida ordaki ermeni lobisinden aldigi boyuk para rusveti etkisinde oyuna gelyorlar.Yoksa fransiz halkinin neyine,ermeni denile nankor politikacilar.Yazikki onlara ,Osmanli guvenilir millet diye ad koymus. Ben Ahiska Turku olarak sonuna kader Basbakanimizin kararlarinin arkasindayim

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap