Buradasınız : Ana Sayfa //Ekonomi Haberleri//Bazaların Avantajları Ve Dezavantajları

Bazaların Avantajları Ve Dezavantajları

“Karyola mı, baza mı tercih etmeliyim?” sorusu kafanızı karıştırıyor olabilir. Kararsız kalmanız çok normal. Çünkü her ikisinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Doğru kararı verebilmek için, kriterlerinizin ne olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Estetik görünüme, dayanıklılığa ve ekonomik olana verdiğiniz önemin derecesi, hangisini seçeceğiniz konusunda size yardımcı olacaktır. Tabii yatak odanızın büyüklüğü ve yatak odanızdaki eşyalarınızın ne kadar olduğu da bu konuda oldukça önemli…

yatsan-bazalar

Bazalar, genellikle pratik kullanımından dolayı tercih edilir. Yatak odanızda sürekli görmek istemediğiniz veya sık kullanmadığınız eşyaları bazanın altına kolayca gizleyebildiğiniz için, bazaların bu konudaki avantajı büyük. Geniş bir baza aldığınızda, dağınık görünümün de önüne geçebiliyorsunuz. Fakat sürekli açıp kapattığınız bazalar, aşırı yük bindiğinde yıpranabilir. Bu durumda alacağınız bazanın kalitesi önem taşıyor.

Bazalar için bir diğer dezavantaj da temizleme zorluğudur. Bazanın alt bölümündeki tozları temizlemek, karyolalara göre daha zordur. Temizlikle arası çok iyi olmayanlar için karyolalar bu durumda daha kullanışlı olacaktır. Demir veya ahşap malzemeden üretilen karyolaların temizlik konusunda daha pratik oldukları doğru. Ama yine de dağınık görünüme neden olan eşyalarınızı, karyola aldığınızda depolama şansınız olmaz. Üstelik dar bir yatak odanız varsa, işiniz daha da zorlaşabilir.

Deri veya kumaş malzemelerinden üretilen bazaların kaliteli olması, yıllarca hiç eskimeden kullanabileceğiniz anlamına gelir. Karyolaların ise herhangi bir çizilme durumunda önüne geçemezsiniz. Boyaları veya cilaları dökülebilir, zamanla çirkin bir görünüme neden olabilir. Karyolaların, bazalara göre daha şık oldukları bilinse de günümüzde bazı markaların ürettiği bazalar birçok karyoladan daha şık. Bazalı yatak konusunda birbirinden zarif tasarımları bulabileceğiniz Yatsan, buna iyi bir örnektir.

Yatsan’daki bazalara bakarsanız, her zevke uygun tasarımların yer aldığını görebilirsiniz. Boy, kumaş ve renk tercihini alıcıya bırakan bu markanın ürün yelpazesi çok geniş. Bazı bazalar, karyolaların avantajlarını size unutturabilir. Bu durumda alacağınız baza, yıllarca memnun kalmanızı sağlayabilir. Bazaların da, karyolaların da avantajları ve dezavantajlarını satın almadan önce mutlaka göz önünde bulundurmalı, kalite konusunda asla taviz vermemelisiniz.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap