Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//BCAA Kullanmanız İçin En Geçerli 3 Sebep

BCAA Kullanmanız İçin En Geçerli 3 Sebep

Vücudunuzu şekillendirmeye karar verdiniz bunun için ilk yapılması gereken şeyinde ağırlık çalışmalarına önem vermek olduğunu biliyorsunuz. Eğer ki ağırlık programınızı gözden geçirmiş iseniz şimdi sıra beslenme ve de ek gıda takviyesi programını hazırlamaya geldi. Vücut geliştirme sporunda en önemli konulardan birisi antrenman programının düzgün ve doğru bir şekilde ayarlanmasıdır. Düzenli olarak çalışmaya başladığınız da artık vücudunuzun gelişmemesi içinde bir neden yok. Kısacası denklem için çok basit diyebiliriz. Düzenli egzersiz, beslenme ve supplement desteği.

Bu düzenin hayatınızda var olmasının amacı yalnızca güzel bir vücuda sahip olmak değil aynı zamanda bir enerji desteği almaktır. Ağırlık kaldıran kişilerin en fazla ihtiyaç duyacağı şey enerjidir. Çünkü bu spor esnasında büyük bir enerji kaybı olacağından dolayı bunun yerine konması gerekecektir. Burada kullandığınız supplementlerden tam anlamıyla verim alabilmeniz için amino asitlerin tüm özelliklerini iyi bilmeniz gerekir. Çünkü onları listenin en üst sırasına koymak zorundasınız.  Peki BCAA’lar neden bu kadar önemli bunu teknik detaylarıyla öğrenmek ister misiniz?

Bcaa faydaları

BCAA Ve BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Supplement listesi hazırlarken BCAA amino asitlerini listenizdeki sıraya eklediyseniz o zaman bağışıklık sisteminize vereceği desteği de bilmeniz gerekir. İnsan spor salonu ya da evde ağırlık çalışırken aynı zamanda bu ağırlıkla birlikte vücuduna streste yükleyecektir. Eğer ki vücudunuz bu stres eviyesini tamamen ortadan kaldıramıyorsa o zaman bu kasları bir arada tutmak mümkün olmayacak ve hastalık başta olmak üzere pek çok sorunla karşı karşıya kalacaksınız.

Özellikle de esansiyel amino asitler insan vücudu tarafından üretilmez bu nedenle de besin takviyesi yoluyla vücuda alınabilir. Bu yüzden BCAA, spor yapan ve vücut geliştirmek isteyen kişilerin öncelikli supplement tercihlerinden biridir.

Yağsız Kas Kütlesi Kaybının Engellenmesi

Bazı dönemlerde antrenmanlara ara verdiğiniz de yağsız kas kütlenizi kaybetme durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak herhangi bir nedenden dolayı sporunuzu aksattığınız da o zaman BCAA kullanmaya devam ederseniz iyileşme sürecinizi de daha fazla artırabilirsiniz.

Hangi BCAA Tercih Edilmeli

Bu konu gerçekten kişiye göre değişebilen bir durumdur. Hiçbir spor hocası kesin gidin şu markayı alın demez. Zaten dememelidir de çünkü her BCAA ürününün kendine has özellikleri vardır ve ihtiyacınıza göre bunu siz tercih edebilirsiniz. Örneğin; aroma konusunda takıntılı olduğum için ben scivation xtend bcaa ürününü tercih ediyorum. Öte yandan aroma takıntısı olmayan bir başka sporcu da değerleri yüksek başka bir BCAA tercih edebilir. Bunu ürünlerin içerik özelliklerine bakarak siz de karar verebilirsiniz.

Bcaa nedir

Amino asit Eksikliklerine Karşı Koruma

Eğer ki beslenmenizi ve ek gıda takviyenizi doğru bir şekilde değerlendirirseniz o zaman vücut geliştirme sporcularının sıklıkla karşılaşmış olduğu aminoasit eksilmeleriyle karşı karşıya kalmazsınız. Özellikle de bir yarışma programı dahili içerisine girecek kişiler genelde vejeteryan beslendikleri ve de diyet yaptıkları için bu riski daha büyük oranda yaşarlar. Et süt ve yumurta gibi protein yönünden zengin besinlerin tüketimini sınırladığınızda diyetinizle alakalı olarak ciddi sonuçlara neden olabilirsiniz. Bu nedenle de yaptığınız her şey doğru ve düzgün bir şekilde olup olmadığını kontrol etmek durumundasınız.

Daima çalışan bir vücut yeni kas kütleleri oluşturmaya başlayacak ve eski kaslarında daima onarılması gerekecektir. Bu süreç içerisinde ne kadar hızlı ilerlenirse siz de sonuçlarını ciddi anlamda olumlu olarak görebilirsiniz.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap