Buradasınız : Ana Sayfa //Film Yorumları//Benim Dünyam Filmi Yorumları

Benim Dünyam Filmi Yorumları

Uğur Yücel’in yönetmen ve başrol oyunculuğunu Beren Saat ile paylaştığı Benim Dünyam filmi yabancı bir filmden uyarlama. Benim Dünyam filmi 25 Ekim 2013 Cuma günü vizyona girecek ve ilk izlenimlerimize göre büyük beğeni toplayacak . Çünkü Benim Dünyam filminin izin alınarak uyarlandığı 2005 yapımı Hint Filmi Black‘te büyük beğeni toplamıştı.

Oldukça duygusal olan Benim Dünyam filminde biraz duygusalsanız ağlamanız garanti diyebiliriz. Her iki filmle ilgili videoları karşılaştırabilmeniz açısından paylaşıyoruz.

Benim Dünyam Film Fragmanı İzle

“Ona tek bir kelimeyi öğretmedi: imkansız”

8 yaşına kadar hayatla ilgili hiçbir şey bilmeden yaşayan Ela ile aynı durumdaki ablasını trajik bir biçimde yitirdikten sonra hayatını engellilere adayan Mahir Hoca’nın yollarının kesişmesiyle siyahtan beyaza giden bu yolculuğunda sadece bir kelimeye yer yoktur: İmkansız. Film, Mahir Hoca’nın karanlığın içindeki Ela’nın elinden tutarak onu üniversite sıralarına kadar taşıyışını ve Ela’nın umut ve vefa hikayesini anlatıyor.

Benim Dünyam; sadece karanlığı görebilenlere, karanlığın anlamını baştan yazdıranların hikayesidir. 

OYUNCULAR: Beren Saat, Uğur Yücel, Ayça Bingöl, Turgay Kantürk, Hazar Ergüçlü

Black izle 2005 Full | Türkçe Altyazılı

2005 yapımı  Hint/Amerikan filmi. Hayatını karanlıkta yaşamaya mahkum sağır ve kör bir kızın, öğretmeni sayesinde hayatın abece’sini öğrenmesinin konu edildiği, dram yönünün sömürülmeyip sadece ortaya konulduğu, sürükleyici ve izlenesi bir eser. Kızlarına belli kalıpların içerisinde baktıkları için başarılı olamayan bir aileye, öğretmen bakış açısının bolluğu ile karşılık veriyor ki bu sayede imkansızı -bu da asla öğrencisine öğretmediği bir kelime- başarıyor.

Yapım: 2005 – Hindistan, Anguilla
Tür: Dram
Süre: 122 dakika
Yönetmen: Sanjay Leela Bhansali

Filmi izleyenler ve ya hakkında bilgisi olanların, izlemek isteyenlere ışık tutması açısından değerli yorumlarını sayfanın altında ki YORUMUNUZ bölümüne yapmalarını önemle rica ediyoruz.

Benim Dünyam Afiş

Benim Dünyam Afiş

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap