Buradasınız : Ana Sayfa //Film Yorumları//Bir Ses Böler Geceyi Filmi [Fragman] izle

Bir Ses Böler Geceyi Filmi [Fragman] izle

23 Mart 2012’de gösterime girecek Türk filmlerinden bir tanesi olan Bir Ses Böler Geceyi Filmi‘nin başrollerinde Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi’nde ŞEREF ZAZAOĞLU Zaza Dayı karakteri ile tanıdığımız Ali Sürmeli, Cem Davran gibi ünlü isimler yer alıyor. Film bir üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışan Süha’nın bir mezarlığın yanından geçerken, gördüğünü sandığı bir tabuttan dolayı dikkatinin dağılması ve mezarlığın duvarına çarparak kaza yapması sonrası yaşanan gizemli olayları konu almaktadır. Bir Ses Böler Geceyi Filmi ile ilgili ayrıntılı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilir, filmin fragmanını izleyebilisiniz.

Bir Ses Böler Geceyi Filmi Afiş

Bir Ses Böler Geceyi Filmi izle

Bir Ses Böler Geceyi Filmi izle

Bir Ses Böler Geceyi Filmi Fragman izle

http://www.youtube.com/watch?v=rkXGU90JHEo

Bir Ses Böler Geceyi Filmi Konusu

Film bir kazayla başlar; üniversitede araştırma görevlisi Süha’nın arabasıyla bir köy mezarlığının duvarına çarpmasıyla… Gök yarılmışçasına yağmur yağmaktadır, Süha gecenin içinden geçen bir tabut görür, frene basar… Gözlerini açtığında bir köy mezarlığındadır… Kendini mezar taşlarının arasında bulan Süha, boş bir mezardan geçmiş yaşamına doğru ilginç bir yolculuğa çıkacaktır. Mistik, gizemli ve gerilim yüklü bir yolculuk. Bu yolculukta, boş mezarın ölüsü Alevi genci İsmayil, kendini arayan Süha’ya rehber olacaktır. İsmayil’in yaşamı Süha için bir aynadır. O aynada Türkiye’nin yakın tarihini, 12 Eylül Darbesi’nin öncesini, darbe dönemini ve sonrasını görecektir. Ve o fırtınalar içinde kendi gençliğini. İsmayil ise başlı başına inancın simgesidir. Gündelik yaşamın verdikleriyle yetinmeyen bir insan. Görünenin arkasındaki sıra erişmeye çalışan bir idealist. Bu sırra erişmeye çalışırken sırlara karışan bir inanç insanı.. Süha ile İsmayil’in farklı iki ömür serüveni, aynı arayışta hemhal olup, birbirine karışacaktır. Arayış, bilinmeyene değil, saf olana, güzele olana, iyi olanadır. Ki bu yolculuğun başladığı yerde de, yolda da, sona erdiği noktada da insandan başkası yoktur. Korkuları, cesareti, yanlışlığı, acizliği ve kahramanlığıyla insan. Çünkü, önemli olan yol değil, yolculuktur. Sona eren yol, insanın varlığı değil, o mecradaki yolculuğudur. Yol aktığı sürece inanç da vardır. Kaybolan inançlar, yitirilen idealler, korkulardan, aşklardan, umutlardan yeniden doğacaktır. Çünkü insan yaşadıkça umut kaybolmaz.

Bir Ses Böler Geceyi

Bir Ses Böler Geceyi

Bir Ses Böler Geceyi Filmi Oyuncuları

Tür: Dram, Gerilim, Gizem, Polisiye
Yönetmen: Ersan Arsever
Oyuncular: Ali Sürmeli, Cem Davran, Turgay Tanülkü, İpek Tenolcay, Rıza Akın, Müfide İnselel, Gün Koper, Merve Dizdar, Recep Yener

Bir Ses Böler Geceyi Filmi Yorumları

Bir Ses Böler Geceyi film yorumlarını aşağıdaki yorum bölümünde okuyabilir, siz de film hakkındaki yorumlarınızı aynı bölümde yazabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap