Buradasınız : Ana Sayfa //Tiyatro Köşesi//Bu Filmi Görmüştüm Tiyatro Oyunu

Bu Filmi Görmüştüm Tiyatro Oyunu

Bricaire&Lasaygues’in eseri olan “Bu Filmi Görmüştüm“, Ocak ayı boyunca Gazanfer Özcan Gönül Ülkü Sahnesi‘nde tiyatro tutkunları ile buluşuyor. Oyun Albert Lamart adlı bir siyasetçinin, seçimler öncesi yaşadığı olayları ve özel hayatını konu olan bir komedi. Bu Filmi Görmüştüm oyunu ile ilgili ayrıntılı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Bu Filmi Görmüştüm Afiş

Bu Filmi Görmüştüm Tiyatro Oyunu

Bu Filmi Görmüştüm Tiyatro Oyunu

Bu Filmi Görmüştüm Konusu

Albert Lamart,Fransa’nın önde gelen siyasetçilerindendir. Yıllar önce eşini kaybetmiş olan Lamart, seçimlerden önce tüm dikkatleri üzerine çekmek için oğlu Louis ile birlikte çifte düğün hazırlığı yapmaktadır. Ancak Amerika’dan gelen bir albay, Albert Lamart’ın bütün planlarını alt üst edecektir.

Bu Filmi Görmüştüm Oyuncu Kadrosu

Yöneten     : Tolga Yeter
Oyuncular  : Eraslan Sağlam, Tolga Yeter, Yelda Serbes, Sinan Yıldırım, Merve Çavuşoğlu, Eyüphan Güvercin

Bu Filmi Görmüştüm Gösterim Tarihleri ve Saatleri

15 Ocak Pazar Saat 19:00

21 Ocak Cumartesi Saat 20:30

25 Ocak Çarşamba Saat 20:30

30 Ocak Pazartesi Saat 20:30

Etiketler: , , , ,

6 Yorum yapılmış " Bu Filmi Görmüştüm Tiyatro Oyunu "

 1. ayşegül san dedi ki:

  Şehir tiyatrolarında Tolga Yeter ve Eraslan Sağlam’ı izlemiştim. İkisi de genç yaşlarına rağmen çok başarılı işlere imza atan iki isim. Bende maalesef ki Tiyatro Karnaval’ı geç farkeden bir izleyiciyim. Çok fazla tanıtımlarını görmemiştim. Bende oyunu son gösteriminde izleyebildim. Söylemek gerekirse bu kadar yüksek bir oyun ile karşılaşacağımı ummuyordum. Oyundan sonra bu oyunun nasıl olurda komedi dalında hiç ödüle aday olmamasına şaşırdım. Sonra yorumları okudum ve yorum yazanların ne kadar memnun ayrıldıkları gördüm. Bir kere yönetmen Tolga Yeter’ i ayrıca bir tebrik etmek gerek bence bu ülkede tiyatro yaparak Don Kişot luk yapıyor. Hem yönetiyor hem de oynuyor. Eraslan Sağlam ‘ ı Hedda Gabler de de izleyip hayran kalmıştım. Bu oyunda da ne kadar komplike bir oyuncu olduğunu gördüm. Tabir-i caizse döktürmenininde üstünde bişey yapıyor. Yelda Serbes bence aranılan komedi kadın oyuncumuz. Oyun boyunca valla gerçekten şaşı mı diye çok merak ettim. Ve O iki usta ile öyle güzel paslara çıkıyor ki harikaydı. Birde Marsel rolünde ki Eyüphan Güvercin bence o da çok iyi bir tiyatrocu olma yolunda harika bir oyun çıkarıyor. Oyun boyunca sürekli güldüm. Bu bana çok çok iyi geldi. Karnaval ailesine başarılar diliyorum. Ha birde yukarıda Derin hanımın da bahsettiği gibi harika güleryüzlü iki cici gönüllü hanım karşıladı beni de… Onlarında gönüllerinde tiyatro aşkı hiç sönmesin.

 2. derin dedi ki:

  Kesinlikle ve kesinlikle müthiş ve iyi rejilenmiş bir komedi. Maalesef ki ben Tiyatro Karnavalı geç keşfedip izleyenlerdenim. Birde oyuna girmeden dışarıda sizi inanılmaz güleryüzlü, sevecen insanlar karşılıyor ( karnaval gönüllüleriymişler )Sizinle sohbet ediyorlar, oyun hakkında bilgiler veriyorlar.
  Gelelim oyuna; oyun başından sonuna bir müzikle gidiyor. Bu duyulan bir müzik değil oyuncuların enerjileri ile hissettirdikleri bir müzik. Kendimi oyun boyunca bir müzik içinde gezinirken buldum. Tolga Yeter, Eraslan Sağlam bence iki büyük dev sahnede. İlk kez izlediğim Yelda Sağlam harika, oyun boyunca bir çok enerjikti. Eyüphan Güvercin sahnede çok içten ve sıcak. Sahneden gelip yanıma oturup sohbet edecek gibi. Merve Çavuşoğlu ve Sinan Yıldırım da oyuna iyi adapte olan iki oyuncu. Ama diğerlerinden biraz vasatlar. Hele Eraslan Sağlam – Tolga Yeter ve Yelda Serbes’ li sahnelerde karnıma ağrılar girdi. İnşallah önümüzdeki sezonda izleme şansım olur. Sahneniz ışıkla dolsun…

 3. Taha Ergin dedi ki:

  Harika bir oyun . izlenilesi bir oyun alara hanımın da dediği gibi gülmekten karnımıza ağrılar girdi marcel düpont adlı karakterin rolü bence daha fazla olmalı diksiyonu harika o kadar yapılı bir insanın sahnede bir o kadar esnek ve komik durması beni şaşırttı tebrik ediyorum kendisini . . alber lamar hem yönetmiş hem oynamış yönetmek ve oyunculuk zor şeydir kendisi ama harika bir oyunculuk ve harika bir ustalık sergilemiş emeklerine sağlık . . gelelim albay harder’a ve jaklin ‘e :)) ikisi de muhteşem ikisi de yıkıp geçiriyor sahneleri çok başarılılar helal olsun demekten başka hiçbirşey gelmiyor içimden . . ingrıd evin hizmetçisi her ne kadar çok takıldıysa da dili sürçtüysede onun da emeğine sağlık diyoruz güzel başarılı bir hizmetçiyi oynadı . . pöti lamar oğluna gelince çok başarılı bir oyuncu genç yeteenek diyebiliriz :)) yani kısacası gidin izleyin görün sahnenin de oyunculuğun da hakkını vererek gidiyorlar :)) alkışınız bol olsun.

 4. alara dedi ki:

  Oyuna bayıldım geçen hafta izledim gülmekten karnıma ağrılar girdi çok başarılı bir oyun olmuş emeği geçen herkeze teşekkür ederim :)) alkışınız bol olsun .

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap