Buradasınız : Ana Sayfa //Film Yorumları//Bu Son Olsun Filmi Fragman İzle

Bu Son Olsun Filmi Fragman İzle

6 Ocak 2012 tarihinde gösterime girecek olan Bu Son Olsun Filmi‘nin başrolünde son dönemlerde yıldızları parlayan genç oyuncular Engin Altan Düzyatan ve Hazal Kaya‘yı görüyoruz. Engin Altan Düzyatan sinemada son olarak Anadolu Kartalları Filmi ile karşımıza çıkmıştı. Bu filmdeki performansı ile oldukça olumlu tepkiler toplayan yakışıklı oyununun Bu Son Olsun Filmi‘ndeki performansı ise merakla bekleniyor. Politik-Komedi dalındaki Bu Son Olsun Filmi 1980 darbe döneniminde 5 evsiz erkeğin başından geçenleri konu alıyor. Film hakkında ayrıntılı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Bu Son Olsun Filmi Afiş

bu son olsun filmi izle

Bu Son Olsun Filmi

Bu Son Olsun Filmi Fragman İzle

Bu Son Olsun Filmi Konusu

Yaşar, Apo, Kovboy Ali, Cevat ve Ertuğrul kendilerine Balat semtini mesken tutmuş beş evsizdir. Hayattaki tek gayeleri, karınlarını doyurmak ve en büyük tutkuları olan şaraptan bir gün bile olsun ayrı kalmamaktır. Günübirlik yaşayan bu beş kişi, gayelerine ulaşabilmek için zamanın fırtınalı politik atmosferinden dahi faydalanmasını bilir.Sokaklarda yaşayan bu beş evsiz 12 Eylül 1980 sabahı geldiğinde sokağa çıkma yasağı ile karşı karşıya kalırlar. Ancak onların gidebilecekleri tek evleri vardır; o da yine sokaklardır. Yaşanan bir dizi yanlışlıklar komedisi sonucu kendilerini siyasi mahkûmlarla birlikte aynı cezaevinde bulurlar.Cezaevi yönetimi arasında ise bir güç savaşı mevcuttur. Uzun yıllardır cezaevini dilediği gibi yöneten Cezaevi Müdürü Hızır, 12 Eylül askeri müdahalesi ile cezaevine atanan Yüzbaşı Kenan’ın üstü olmasından memnun değildir. Bu esnada diğer cezaevi personeli de yaşanan yeni durum içinde kendilerine iyi bir yer edinme peşindedir. Bu keşmekeş Yaşar ve arkadaşları için iyi bir fırsattır ve bu fırsatı değerlendirip kendilerine rahata erdirmeyi bilirler. Ancak zamanla içeride yaşananlara gönlü elvermeyen Yaşar, dışarıdan da tanıdığı mahkûmları kurtarmak ve duvarların birbirlerinden ayırdığı Sinan ile Lale çiftini tekrardan kavuşturmak için bir plan yapar.   Bu film, 12 Eylül darbesini komedi unsurları kullanarak eleştirmekte ve mahkum etmektedir. Bu Son Olsun ismi ise Cem Karaca’nın ünlü şarkısı Bu Son Olsun’dan esinlenilmiştir.

Bu Son Olsun Filmi Oyuncuları ve Yapım Bilgileri

Yapım: 2012  –  Türkiye
Tür: Komedi,  Politik
Yönetmen: Orçun Benli
Oyuncular: Engin Altan Düzyatan,  Hazal Kaya,  Uğur Polat,  Mustafa Üstündağ,  Bülent Çolak,  Cansu Demirci,  Engin Alkan,  Sevinç Erbulak,  Serdar Orçin,  Ufuk Bayraktar,  Ahmet Saraçoğlu,  Volga Sorgu,  Mustafa Uzunyılmaz,  Deniz Uğur,  Eray Özbal,  Tuğrul Tülek,  Ömer Uğur,  Ferit Kaya,  Kerem Corogil,  Serkan Genç,  Mert Coleman,  Cansu Demirci,  mert coleman,  mert waston,  Murat Garibağaoğlu,  Fırat Topkorur,  Orhan Eşkin
Senaryo: Şükrü üçpınar,  Orçun Benli

Etiketler: , , , ,

1 Yorum yapılmış " Bu Son Olsun Filmi Fragman İzle "

  1. zemci dedi ki:

    bu film iş yapar

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap