Buradasınız : Ana Sayfa //TV Dünyası//Cem Yılmaz İş Bankası Reklamı

Cem Yılmaz İş Bankası Reklamı

Cem Yılmaz’ın Yeni Reklamı: İş Bankası

Reklam filmi konusunda neredeyse uzmanlaşan ve firmaların aranan ismi olmayı başaran Cem Yılmaz, yeni reklam kuşağı için İş Bankası ile çalıştı. Oldukça yaratıcı ve çok fazla detay içeren reklamdan notlar ve görüntüleri sizlerin beğenisine sunduk.

‘Hayalperest Yönetmen’ Servet Bey, İş Bankası’nın ilk reklam filmini nasıl çektiğini anlatıyor. İşte Cem yılmaz’ın yeni reklamı…

İş Bankası ‘yla reklam anlaşması imzalayan Cem Yılmaz , kampanyada Türk rejisör, aktör, prodüktör Servet Bey ‘i oynayacak. Reklam serisinin fragmanı yayınlandı.

Türkiye’nin “en büyük” bankası, bizi bir “ilk”le daha buluşturuyor.

SERVET BEY’İN HİKAYESİ…

İş Bankası, kuruluşunun 88. yılında, ilk reklam filminin gün ışığına çıkmasıyla çifte sevinç yaşıyor. 1920’li yıllarda, dönemin “hayalperest” olarak nitelendirilen ünlü yönetmeni Servet Bey ve ekibi tarafından çekilen reklam filminin kopyaları, yakında televizyonda yayımlanabilmeleri için elden geçiriliyor.

1920’lerde çekilen film, ünlü “hayalperest yönetmen” Servet Bey’in imzasını taşıyor.

Türk rejisör, aktör, prodüktör Servet Bey, 1890 yılında Üsküdar’da doğdu. Okul yıllarında tiyatroya ilgi duydu. İlk kez 1910’da Erenköy’deki Sahne-i Milliye-i Osmaniye topluluğuyla Odeon Sahnesi’ne çıktı ve Burhanettin Bey’in sahneye koyduğu, Jules Verne’in “Aya Seyahat”inde rol aldı. Yeteneğiyle kısa zamanda dönemin usta rejisörlerinin ilgisini çekmeyi başardı. Topkapı Sarayı’nı görüntülemek için Türkiye’ye gelen Alman yönetmen Wilhelm Becker’le dostluğu, ona sinemanın büyülü kapısını araladı. Böylelikle sahneye sığdıramadığı hayalperestliğine hem kamera önünde hem gerisinde geniş bir yer bulmuş oldu. Bilhassa gelecek konulu kısa filmlerinde, dönemin ilerisinde çekim teknikleri geliştirdi.

Cem Yılmaz İş Bankası Reklamı Filminin  ilginç yapım hikâyesi…

1920’lerde bir gala akşamı Servet Bey’in “gelecek” temalı kısa filmlerinden birini izleme fırsatı bulan İş Bankası ileri gelenleri, Servet Bey’e banka için bir reklam filmi çekmesini teklif ederler. Film, aylar süren hazırlıkların sonrasında Tepebaşı’ndaki bir platoda çekilir. O günlerden günümüze gelecek projeksiyonu yapan ileri görüşlü, cevher insanların ve onların başını çeken müstesna isim Servet Bey’in tozlu raflardan çıkan filmi, bizi yalnızca yeni Türkiye’nin temellerinin atıldığı yıllara götürmekle kalmıyor, 88 yıldır hep “yeni” kalabilmenin ardında yatan değerlere, ortak hayallerimize ışık tutuyor.

cem yılmaz iş bankası reklam

http://www.youtube.com/watch?v=jpW184LQSKA

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap