Buradasınız : Ana Sayfa //Film Yorumları//Cesur / Brave Animasyon Çizgi Film

Cesur / Brave Animasyon Çizgi Film

Cesur / Brave Animasyon Çizgi Filmi Yorumları

2012 ABD yapımı 100 dakikalık Animasyon olan İngilizce adı Brave Türkçe adı CESUR olan film, okulların açıldığı şu günlerde çocuklarınızla gidebileceğiniz son derece keyifli ve eleştirmenlerden neredeyse tam not almış bir film. Film hakkında yorum ve görüşlerinizi yazımızın aldık daki yorum bölümünden paylaşırsanız seviniriz. İlginiz için teşekkürler.

Cesur / Brave Animasyon Çizgi Film Fragmanı

Cesur / Brave Animasyon Çizgi Film Fragmanı

Yönetmen: Mark Andrews, Brenda Chapman,Steve Purcell
Senaryo: Brenda Chapman
Tür: Animasyon
Yapım: ABD, 2012, 100 dakika

Kısaca Filmin Konusu:

Bir bacağını devasa ayı Mor’du’ya kaptırmış yiğit bir İskoç savaşçısı olan Kral Fergus ile unvanının gereklerini titizlikle yerine getiren bir soyluluk simgesi olan Kraliçe Elinor’un biricik ve sevgili kızları Prenses Merida artık büyümüş, kaderini o daha doğmadan belirleyerek sıraya koyan ‘toplum kuralları’nın uygulanma zamanı da gelmiştir.. Oysa, güzel yüzünü coşkuyla çevreleyen o kızıl saçları kadar özgür ve yabani, hassas ruhlu ama icabında bir erkek kadar da savaşçı bir kız olabilen Merida’nın evlenip de bir ‘Lady’ olmaya hiç niyeti yoktur.

Aslında her kızın önüne ısrarla çıkarılan o ‘kadim kader’e isyan eden Prenses’in kendi hayatını kendi belirleme kararlılığı, -toplumun kurallarını bi şekilde yense bile- kızının istikbâldeki hedeflerini, geleneklerin gösterdiği yolda çoktan belirlemiş Kraliçe’yi durdurmaya yetecek mi? Konusunun ciddiliğine, bazı ‘karanlık’ taraflarına rağmen, her sahnesine mizahi bir hava deliği açan, her musibetten espri çıkarmasını bilen, keyifli bir animasyondan bahsediyorum…

Filmin ana mesaj olarak verdiği, “Oturup beklediğin sürece sana ‘biçilmiş’ o kaderi yaşamaktan başka çaren olamaz ki.. Kader senin içinde yatıyor ve onu kontrol edip değiştirebilecek güç, göstereceğin cesarette saklıdır.” mesajı, ayrıca önemli..

Cesur / Brave Animasyon Çizgi Film Fragmanı

Cesur / Brave Animasyon Çizgi Film Fragmanı

Cesur / Brave Animasyon Çizgi Film Fragmanı

http://www.youtube.com/watch?v=MxXxsBURJUk

Etiketler: , , , , , ,

3 Yorum yapılmış " Cesur / Brave Animasyon Çizgi Film "

  1. muzeyyen dedi ki:

    Çok güzel özledim sevdim superrrrrrrrrrrr bir film

  2. electra0658 dedi ki:

    cesur filminin ingilizcede konusu nedir

  3. ayse dedi ki:

    cok guzel

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap