Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Cumhurbaşkanı Gül İlk Kez Tatbikatta

Cumhurbaşkanı Gül İlk Kez Tatbikatta

Cumhurbaşkanı Gül, beş yıllık görev süresinde ilk kez bir askeri tatbikata katıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan yardımcıları Bülent Arınç ve Beşir Atalay ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ”Kış 2012 Tatbikatı”na, kamuflaj giyerek katıldı.

TSK’nın planlı tatbikatlarından Kış 2012 Tatbikatı, 3. Ordu Komutanlığında Kars’taki Akbaba atış alanında devam ediyor.Tatbikatın Seçkin Gözlemci Günü’ne Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan yardımcıları Arınç ve Atalay, Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile kuvvet komutanları katıldı.Gül, Arınç, Atalay ve Yılmaz’ın kamuflaj giyerek katıldıkları tatbikatta askeri yetkililer bilgi sundu.

Tatbikat, TSK‘nın kar ve şiddetli soğuklarda atış dahil muharebe imkan ve kabiliyetlerini denemeyi, muharebe sahasını tüm boyutlarıyla canlandırarak, ateş ve manevranın senkronizasyonunu arttırmayı, birliklerin kış şartlarında arazide yerleşme, barınma, iaşe, giyim, ikmal ve bakım faaliyetleri gibi temel konular üzerinde eğitimlerini ve beka kabiliyetini geliştirmeyi amaçlıyor. Gül ve beraberindekiler, gün boyu Akbaba atış alanındaki tatbikatı izleyecek.

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap