Buradasınız : Ana Sayfa //Eğitim//Dijital Çağda Öğrenimi Okulistik İle Yakalayın

Dijital Çağda Öğrenimi Okulistik İle Yakalayın

Öğrenim metotları kuşakların davranışlarına ve teknolojiye göre değişime uğramaktadır. Kara tahtadan bu yana öğrenim metotları bu yönde büyük bir değişim geçirerek günümüze ulaştı. Uzun süredir içerisinde bulunduğumuz bilgi çağının en büyük getirilerinden biri olan internet de bu doğrultuda yeni yetişen gençlere büyük olanaklar sunar.

Okulistik

Ansiklopedilerin artık sadece tozlu raflarda dekoratif bir amaçla kullanıldığı, internetin ana bilgi kaynağı olduğu günümüzde eğitim de artık internetin ve teknolojinin ana konularından biri haline geliyor. Okulistik, basılı ve statik öğrenim sistemini tamamen yeni baştan düzenleyerek çocukların eğitimini videolar ve anlaşılır egzersizlerle destekleyip onların başarısına katkıda bulunuyor. Böylece dijital ve basılı bilgileri harmanlayan çocuklar başarıya ulaşıyor. 2014-2015 eğitim döneminde Okulistik’in gerçekleştirdiği deneme sınavlarında Okulistik üyesi öğrenciler %51 oranında daha yüksek başarı göstererek diğer çocukları geride bıraktılar. 1.sınıftan 8.sınıfa kadar tüm müfredatı içerisinde barındıran Okulistik, çocuğunuzu başarıya ulaştırmanızda önemli bir rol oynar.

Artık çözülemeyen sorular anne babaya değil okulistik’e soruluyor

Okulistik üyesi öğrenciler okullarında o gün gördükleri konuları evde Okulistik üzerinden tabletlerinde, bilgisayarlarında konularında uzman öğretmenlerle birlikte yeniden gözden geçirerek bilginin ezber değil kalıcı olmasını sağlıyorlar.

Okulistik aynı zamanda öğretmenler için de oldukça pratik bir kullanım sağlıyor. Öğretmenler, taragöz sınavları ve yaprak testleri uygulayarak öğrencilerinin nerelerde problem yaşadıklarını, konuların nerelerini yeniden anlatılması ve pekiştirilmesi gerektiğini anlarlar.

Sadece öğrenciler için değil öğretmenler içinde gözlem ve değerlendirme olanağı sunan Okulistik, öğretmenlerin, öğrencileriyle birebirde hangi konu üzerinde ilgilenebileceklerine dair detaylı istatistiksel verileri onlara sunuyor.

Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, hayat bilgisi gibi temel derslerin her birinden yüzlerce konu anlatımı, test soru çözümlerini içerisinde barındıran Okulistik, öğrenciler için oldukça faydalı bir e-öğrenim platformudur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatına ve öğretim modeline göre tasarlanan Okulistik, öğrencilerin yabancılık çekmeden rahatça sistemi kavramasını ve okuldan eve geldiğinde öğrencinin rahatça gün içerisinde gördüklerini tekrarlamasına olanak sağlar. Bir sonraki günün ve gelecek süreçte göreceği dersleri de sistemden takip edebilen öğrenci bu sayede sınıfında diğer çocuklardan bir adım önde olur.

Çocuğunuzun başarısı için Okulistik’in ona katkıda bulunmasını sağlayın böylece çocuğunuzun geleceğini doğru bir hamle ile şekillendirebilirsiniz.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap