Buradasınız : Ana Sayfa //Galatasaray Köşesi//Drogba-Fatih Terim Buluşması! Drogba Galatasaray İçin Neler Dedi?

Drogba-Fatih Terim Buluşması! Drogba Galatasaray İçin Neler Dedi?

Resmen Galatasaray’a transfer olan Didier Drogba bugün İstanbul’a geldi. Galatasaray taraftarının ve Galatasaray kulübunün en büyük umudu olan Drogba ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Florya Metin Oktay Tesisler’inde gelen futbolcu Galatasaray ikinci başkanı Ali Dürüst ve Galatasaray Teknik Direktörü Terim’le konuştu.

Drogba-Fatih Terim Buluşması

Drogba-Fatih Terim Buluşması

Drogba- Fatih Terim Buluşması!

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim Didier Drogba’yı aralarında gördüğü için çok mutlu olduğunu söyledi, “Drogba, dünyanın en önemli, en meşhur, en kariyerli oyuncularından birisi. Burada Drogba gibi önemli bir ismi kazandıran sayın başkanımıza, değerli yönetim kurulu üyelerimize ve emeği geçen tüm profesyonel arkadaşlara teşekkür ediyorum. Umarım hep birlikte güzel güzel maçlarımıza, hazırlıklarımıza devam edeceğiz. Önemli bir isim, önemli bir kariyer. Kendisini burada görmekten ötürü çok mutluyum. O da burada taraftarlarımızla, takımımızla, Galatasaray camiasıyla kendisini evinde gibi hissedecektir. Galatasaray’ın 25 aslanına bir aslan daha katıldı. Arkadaşlarıyla da yarın beraber olacak. Hepsi Galatasaray için çok önemli oyuncular. Bir önemli oyuncu daha geldi. Galatasaray’a hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Didier Drogba ise Fatih Terim ile daha önce de karşılaştıklarını söyleyerek, “Burada olmaktan ötürü çok mutluyum. Benim için yeni bir macera olacak. Kulüp ve taraftarlar için başarılı olabilmek adına elimden gelenin en iyisini yapacağım” ifadelerini kullandı.

“Birçok taraftarın beni karşılaması beni çok mutlu etti. Sıcak bir karşılamaydı. Tesislere vardığımda Fatih Terim ile görüştüm. Fatih Terim beni görünce mutlu oldu. Aslında daha önce de bir milli maçta tanışmıştık. Onunla birlikte çalışacağım için çok mutluyum.”

“EBOUE KARDEŞİM GİBİDİR”
“Kardeşim Manu (Emmanuel Eboue) ile Galatasaray’a gelmeden önce konuştum. Sadece o değil birçok arkadaşım da Galatasaray’a transfer olmamı istedi. ‘Rekabet ve tutku istiyorsan Galatasaray’a git’ dediler.”

“GELMEDEN MOURİNHO İLE KONUŞTUM
“Gelmeden önce Jose Mourinho ile de konuştum. Bana ‘Büyük bir takım, mükemmel bir teknik direktör ve şehir’ dedi. Bunları duyunca da Galatasaray’a gelmeyi tercih ettim. İstanbul’a ayak basar basmaz Galatasaray taraftarlarının tutkusunu gördüm.”

“BU TRANSFERLER MESAJ”
“Galatasaray’ın hem Sneijder hem de benimle anlaşması, ne kadar iddialı olduğumuzun göstergesi. Avrupa kulüplerine verilen bir sinyal. Zaten iyi de bir kadrosu var takımın. Schalke zor bir rakip ama umarım onları eleriz. Hedefimiz bir üst tura çıkmak.”

“ŞAMPİYONLAR LİGİ; NEDEN OLMASIN!”
“Chelsea ile Şampiyonlar Ligi’nde önemli işler yaptık. Şimdi de Galatasaray var; neden olmasın. Önemli olan insanın kendisine inanmasıdır.”

“Kasım ayından sonra çok fazla maç yapamadım. Ama Afrika Kupası bana iyi geldi. Her geçen gün daha iyi duruma gelirim.

“Eboue benden daha iyi dans ediyor. Benim amacım ilk golü attıktan sonra ikinci atmak ve Galatasaray’a hizmet etmek.”

“11 numaranın sahibi olduğu için seçemedim. Ama 12 numara da benim için anlamlı. Kızımın doğduğu günü temsil ediyor. 12 numara daha önce bana şans getirdi; umarım şimdi de Galatasaray’da getirir”

Etiketler: ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap