Buradasınız : Ana Sayfa //Spor//Dünya Güreş Şampiyonası’nda 120 kiloda Rıza Kayaalp dünya şampiyonu oldu

Dünya Güreş Şampiyonası’nda 120 kiloda Rıza Kayaalp dünya şampiyonu oldu

   Dünya  Güreş Şampiyonası'nda 120 kiloda Rıza Kayaalp  dünya şampiyonu olduGüzel haberlere ihtiyacımız olduğu şu günler de Dünya Güreş Şampiyonu olan ve altın madalya kazanan Rıza Kayaalp’in haberi ile tebessüm ettik.14.09.2011 İstanbul’da devam eden Dünya  Güreş Şampiyonası’nda 120 kiloda Yozgat’lı Rıza Kayaalp tarihi bir başarı elde ederek  dünya şampiyonu oldu. Final maçında daha önce yenildiği Kübalı Lopez’i adeta  perişan eden Kayaalp, karşılaşmayı 2-0 kazanarak 23 yaşında ilk dünya şampiyonluğuna ulaştı.

İstanbul’da devam eden Dünya Güreş  Şampiyonası’nın ikinci gününde 120 kiloda Rıza Kayaalp, adeta tarih yazdı. Şampiyonada birbirinden zorlu rakipleri ardı ardına deviren ve yarı final  maçında Kazak rakibini yenerek adını finale yazdıran Rıza Kayaalp, daha önce  yenildiği Kübalı Lopez’i mindere serdi.

İLK DEVREDE İŞİ BİTİRDİ!

Lopez önünde ilk devrede muhteşem bir performans  ortaya koyan Rıza, yaptığı kündeyle bir anda 2-0 öne geçti. Bu avantajını periyot sonuna kadar koruyan genç güreşçimiz, devreyi bu skorla bitirdi.

İkinci devrede de yine Rıza fırtınası vardı. Rakibini sürekli olarak dışarı iten ve bunda başarılı olan Kayaalp, boyunduruktan teknik yapmak istediğinde  rakibinin ayaklarını tutmasıyla Lopez hakemler tarafından 1 puanla  cezalandırıldı. Ve bu avantajını maç sonuna kadar devam ettiren Rıza,  karşılaşmanın bitimine 30 saniye kala rakibini yere yatırarak zamanı ekonomik olarak kullandı ve devreyi 1-0 önde kapayarak karşılmaşmayı 2-0 kazandı ve altın madalyayı boynuna taktı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap