Buradasınız : Ana Sayfa //Güzel ve Özlü Sözler//Dünya sahnesinde, Aşık olmak oyunu

Dünya sahnesinde, Aşık olmak oyunu

Hayat bir tiyatro, Dünyada sahne ise aşık olmak oyununda nasıl bir rol oynarsınız? Olduğunuz gibi yoksa rol arkadaşınızın umduğu yada beklediği gibi mi?  Farkında olamayanların veya çok sonraları fark edenlerin, evlenmeden yada ilk tanıştığımız zamanlarda diye söze başlayanların mutlaka okuması gereken bir yazı. Aktör ve aktrisler hadi rol yapmayı bırakalım ve mutlu olalım:)

Aşk Oyunu buna derler….

Aşk Oyunu buna derler....

Birçok sözde romantik ilişkilerin erken dönemlerinde, “beni mutlu edecek, bana özel hissettirecek, ihtiyaçlarımı karşılayacak” kişinin dikkatini sürekli üzerinde tutabilmek için, taraflar karşılıklı olarak özel rollere bürünürler. “Ben senin olmamı istediğin kişiyi oynayacağım, sen de benim olmanı istediğim kişiyi oynayacaksın.” Bu, söze dökülmeyen bilinçaltı anlaşmasıdır. Ne var ki rolleri sürdürmek zordur ve bu yüzden, özellikle birlikte yaşamaya başladığınızda, roller bir süre sonra sona erer. Peki o rollerden sıyrıldığınız da ne görürsünüz?

Ne yazık ki birçok durumda, o varlığın gerçek özünü değil, gerçek özünüzü üzerini örten şeyi görürsünüz: Rollerinden mahrum kalmış katıksız ego, acı beden ve şimdi öfkeye dönüşen arzuları. Muhtemelen bu öfke, temelde yatan bir korkuyu yok etmeyi ya da ihtiyaçları karşılamayı başaramayan eşe yönelecektir. Sık sık adına “aşık olmak” denilen şey, aslında birçok durumda egosal arzuların ve ihtiyaçların yoğunlaşmasıdır. Başka birine, daha doğrusu O kişinin imajına bağımlı hale gelirsiniz. Bunun, içinde hiçbir şekilde bağımlılık bulunmayan gerçek sevgiyle ilgisi yoktur.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap