Buradasınız : Ana Sayfa //Merak Edilen Sorular//Dünyanın En Uzun Boylu Adamı Kiminle Evlendi?

Dünyanın En Uzun Boylu Adamı Kiminle Evlendi?

Dünyanın En Uzun Boylu Adamı Kim?

Haberin başlığını doldura bilmemiz için öncelikle dünyanın en uzun boylu adamının kim olduğu, nerede yaşadığı ve boyunun kaç cm olduğu gibi temel bilgileri vermemiz gerektiği düşünerek bunları derledik.  Şuan tescilli olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na göre 2 metre 51 santimetre boyu ile elinde bulunduran bu rekorun yanı sıra 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla da iki rekora daha sahip kişi Türkiye’den bir isim. Evet ilk defa duyup şaşıranlar olabilir bu isim Mardinli Sultan Kösen.

Zaman zaman bu sıfatlarıyla haberlere taşınmış Mardinli Sultan Kösen’ in bu röportajlarında sık sık evlenmek istediğini vurguladığına benim gibi rastlayanlarınız da olmuştur. Bir çoklarının da davul bile dengi dengine sözünün kulaklarınızda çınlamasıyla birlikte acaba kim ve boyu kaç cm biri ile evlenebilir ki sorularıyla merak içinde kaldığını tahmin etmek zor bile değil.

 Merve Dibo Kimdir?

Suriye asıllı olduğu öğrenilen gelin Merve Dibo 20 yaşında. Suriye asıllı Merve Dibo’nun merak edilen boyu 1.75 santimetre ama ikili arasında ki boy farkını aşağıda paylaştığımız fotoda açıkça görebilirsiniz. Damatlık ve ayakkabı konusunda zorluklar çeken damat Sultan Kösen’e devlet yetkilileri de el uzattı. Büyük ilgi toplayan bu gelişmeye bir çok yerli ve yabancı haber ajansı ve guinness de ilgi gösterdi.

Merve Dibo

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap
Yandex.Metrica