Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Ebeveyn ve Gençler İnternet Kullanımına Dikkat !

Ebeveyn ve Gençler İnternet Kullanımına Dikkat !

       Çağımız iletişim çağı, iletişimin hızlı ve milyarlara ulaşmasını sağlayan ve en iyi destekleyen araçlardan biri de internet. Artık her yerde ve her şekilde ulaşılabilen internetin faydaları şüphesiz tartışılamaz fakat uzmanlar bu güçün özellikle gençler ve çocuklar için doğru ve kontrollü kullanılmasını sürekli hatırlatıyor ve fırsatta ikaz ediyorlar.

    Aileler olarak çocuklarımıza ne kadar güvenirsek güvenelim, onlara internet yoluyla tüm dünyada bu işte profesyonelleşmiş onların saflığını ve dikkatsizliğini kullanamaya çalışarak bir şekilde onlardan çıkar sağlamak isteyen insanlara maruz kalabilirler. Bir sürü yol ve yöntem kullanan kötü niyetli insanlar bilgisayara virüs yerleştirme, kişisel bilgileri ele geçirme, görüntü alarak taciz ve şantaj, para sızdırma ve en kötüsüde bedenlerini istismar ve kullanmaya kadar daha sayamadığımız bilinen bir o kadar da bilinmeyen yöntem kullanıyorlar.  Tekrar bu konuda gerekli tedbirlerinizi gözden geçirmeniz adına aşağıda ki üzücü haberi örnek olarak yayınladık.

facebook da kandırıp tecavüz ediyorlarFacebook’ta tanıştığı erkek için evden kaçan 16 yaşındaki kız erkekler  tarafından pazarlandı.

Adana’da facebook’ta tanıştığı erkek için evden kaçan 16 yaşındaki  kız, 16 günde 23 kişinin tecavüzüne uğradıktan sonra babasına teslim edildiği  ileri sürüldü.

Olayla ilgili 15 kişi gözaltına alınırken 8 kişi aranıyor. Edinilen  bilgiye göre, olay, merkez Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, annesi  ve babası ayrı yaşayan A.E. isimli 16 yaşındaki kız çocuğu 3 ay önce sosyal  paylaşım sitesi olan facebook’tan M.E. isimli bir kişiyle tanıştı.

Kısa sürede sevgili olan ikili görüşmeye başladı. A.E. 22 Ağustos günü de  evden ayrılarak M.E.’nin yanına kaçtı. M.E. kız çocuğuyla birkaç gün birlikte  olduktan sonra arkadaşlarını arayarak elinde kız olduğunu söyleyip çocuğu onlara  verip kayıplara karıştı. Kız çocuğu erkek arkadaşı tarafından başkalarına  sunulduktan sonra 16 gün içinde 23 kişinin tecavüzüne uğradı. Kız çocuğuna  tecavüz eden ve uyuşturucu sattırmaya çalışan 22 kişi, kızı erkeklere  pazarlamaya da başladı. Para karışlığı kız çocuğunu satmaya başlayan zanlılar,  bir kişiye 5 bin TL karşılığında kızı satmaya karar verdi. Bu arada kızın ailesi  polise kayıp ilanı verdiği için polis kızı aramaya başladı. Polis, kız çocuğunun  Dumlupınar, Yenibey ve Barboras Mahallesi’nde gençler tarafından pazarladığını öğrendi.

Polisin baskın yapacağını anlayan erkekler korkutuğu için çocuğun babasını telefonla arayarak 6 Eylül 2011 günü Çakmak Caddesi’nde kızı babasına teslim  etti. Kız babasıyla birlikte Çocuk Şube Müdürlüğü’ne gelerek şikayetçi oldu.  Polis psikiyatr eşliğinde kız çocuğunun ifadesini alarak düğmeye bastı. Eş zamanlı 15 ayrı noktaya yapılan operasyonda 3’ü çocuk 15 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından sorgulanırken  hepsi kız çocuğuyla ilişkiye kendi isteğiylegirdiklerini tecavüz  etmediklerini ileri sürdü.

Zanlılar sorgulamalarının ardından “küçük yaştaki kıza tecavüz,  alıkoyma” suçlarından adliyeye sevk edildi. Sevk sırasında zanlıların  “Bizim gözaltına alınmamız insan haklarına aykırı” demesi dikkat çekti. Bu  arada, polis kız çocuğunun evden kaçmasına neden olan M.E. ile birlikte kıza  tecavüz eden 8 kişiyi bulmak içinde geniş çaplı araştırma başlattı. Annesi ve  babası ayrı olan çocuğa da devlet sahip çıkarak kadın sığınma evine  yerleştirildi. Kız çocuğu burada psikologlardan yardım aldığı öğrenildi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

1 Yorum yapılmış " Ebeveyn ve Gençler İnternet Kullanımına Dikkat ! "

  1. sezai dedi ki:

    ne ayıp birşey

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap