Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//EHEC bakterisinden nasıl korunacağız ?

EHEC bakterisinden nasıl korunacağız ?

ehec -ölücül-virüs-bakteri-resim-salatalık-soya fasulyesiEHEC bakterisi Avrupa’da 30 can aldı.Avrupa’da EHEC bakterisinden ölenlerin sayısı 30’a ulaştı.
Avrupa’da, Enterohemorajik Escherichia Coli (EHEC) bakterisi salgınından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısının 30’a yükseldiği bildirdi. Daha önce yapılan açıklamada, 27 kişinin salgında yaşamını yitirdiği belirtilmişti.Alman makamları, E.Coli (EHEC) bakterisinin son kurbanının Frankfurt kentinde yaşamını yitiren 57 yaşındaki bir adam olduğunu belirtti. Alman makamları böylece, EHEC’ten 30 kişiden 29’nun Almanya’da, 1 kişinin de İsveç’te vefat ettiğini kaydetti.Ölen 57 yaşındaki adamın eşiyle birlikte Mayıs ayının sonunda Hamburg kentinde bulunduğunu belirten yetkililer, Frankfurt’un yer aldığı Almanya’nın Hesse eyaletinde şimdiye kadar EHEC vakasına rastlanmadığını vurguladı.
Araştırmacılar, kanamalı ağır bağırsak enfeksiyonuna neden olan E.Coli bakterisinin kaynağını araştırmaya devam ediyor. Önlem olarak aşağıdaki önerilere dikkat edebiliriz.
KORUNMANIN YOLU: HİJYEN
Korunmak için şu hususlara dikkat edilmesi gerekir:
> Meyve ve sebzeler çok iyi yıkanmalıdır.
> Kirli olabilecek sular hiçbir şekilde kullanılmamalıdır.
> Çiğ et mamulleri tüketilmemelidir.
> Kaynatılmamış veya iyi sterilize edilmemiş süt içilmemelidir.
> Ellerin çok iyi yıkanıp dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap