Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Erzurum,Kars ve Tunceli’de okullar tatil edildi 07 Ocak 2013

Erzurum,Kars ve Tunceli’de okullar tatil edildi 07 Ocak 2013

07 Ocak 2013 Okulların Tatil Olduğu İller

Hakkari

Hakkari merkez ile Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini belirtildi.

Ağrı

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklama :

“İlimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle; il merkezine bağlı eğitim kurumları hariç; köylerimiz ile YİBO’lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarımız için 7-8 Ocak 2013 tarihlerinde (Pazartesi ve Salı günleri) iki gün süreyle, Tutak ve Hamur ilçelerimizde; ilçe merkezleri hariç, YİBO’lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarımız 7 Ocak 2013 tarihinde (Pazartesi günü) bir gün süreyle, Eleşkirt ilçemizde ilçe merkezi ile bütün köy okulları 7 ocak 2013 tarihinde (pazartesi günü) bir gün süreyle tatil edilmiştir” denildi.

Muş

Muş’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köylerde okullar Pazartesi günü için tatil edildi.07.01.2013

Gümüşhane

Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada, Cumartesi gününden beri il genelinde etkili olan kar yağışının ardından çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapandığı, yağışın aralıksız olarak devam etmesi nedeniyle yollarda çalışma yapılmasında güçlük çekildiği belirtildi.Öğrencilerin can güvenliğinin tehlikeye atılmaması için Merkez ilçe, Kelkit, Şiran ve Köse ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan ilk, orta ve lise okullarında eğitime 7 Ocak Pazartesi günü bir günlük ara verildiği bildirildi.

Erzurum ve Tunceli’de kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.07.01.2013

Erzurum’da cumartesi günü  başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamada, ilde etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi, ilçeler ve bağlı köylerde okul öncesi, ilköğretim, özel eğitim merkezleri ve liselerde eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

TUNCELİ’DE EĞİTİME 2 GÜNLÜK Kar Tatili 07.01.2013

Erzurum’da olduğu gibi Tunceli’de dün başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi, Çemişgezek, Hozat, Mazgirt ve Nazımiye ilçelerinde eğitime 2 gün, Pülümür ve Ovacık ilçelerinde ise bir gün ara verildi.

OVACIK’TA KAR KALINLIĞI 1 METRE2ye Ulaştı

Tunceli Meteoroloji İl Müdürü Mehmet Demir il genelinde dün başlayan kar yağışının 3 gün boyunca etkili olmasının beklendiğini ifade eden Demir, ”İl merkezinde kar kalınlığı 52 santimetreye ulaştı. Kar yağışı hayatı olumsuz etkileyeceğinden vatandaşlarımızı ve sürücülerimizi dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz” diye konuştu.

KARS

Kars’ta yoğun kar yağışı nedeniyle Kars İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış şu açıklamada bulundu : İlde etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi, ilçeler ve bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildiğini belirtti.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap