Buradasınız : Ana Sayfa //Son Dakika Haberleri//Eskişehir Kılıçoğlu Sineması Binasında Yangın

Eskişehir Kılıçoğlu Sineması Binasında Yangın

Eskişehir’in sembollerinden eski Kılıçoğlu Sineması binasında yangın çıktığı haberini aldık. Şu anda ayrıntılara ulaşmaya çalışıyoruz. Kılıçoğlu Sineması yangınıyla ilgili detayları birazdan aktaracağız.

Eskişehir Kılıçoğlu Sineması Binasında Yangın

Eskişehir Kılıçoğlu Sineması Binasında Yangın

Eskişehir’in tarihi simgelerinden olan ve 5 yıl önce yıkımına başlanmasına rağmen mahkeme kararı ile yıkımı durdurulan Kılıçoğlu Sineması, akşam saatlerinde alev aldı. İtfaiye ekiplerinin iki saatlik çalışması sonucu söndürülen binada daha önce de yangınların çıktığı öğrenildi. Polis, yangının hangi sebepten çıktığını ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Eskişehir’n Tepebaşı İlçesi Porsuk Bulvarı ile Doktorlar Caddesi’nde bulunan ve 2008 yılında yıkılması için boşaltılan Kılıçoğlu Sineması, o günden beri yarı yıkık şekilde duruyor. Akşam saatlerinde binadan duman çıktığını gören vatandaşlara yetkililere haber verdi. Olay yerine kısa zamanda polis ekipleri gelerek çevrede güvenlik önlemi aldı. İtfaiye ekipleri de binanın iki tarafından da yangına müdahale etti.

Binadan çıkan dumanlar Eskişehir’in üzerini kapladı. Bu sırada Doktorlar Caddesi’nden geçen tramvayın seferleri bir süreliğine durduruldu. İtfaiye ekiplerinin iki saatlik çalışması sonucu söndürülen yangında, soğutma çalışmaları uzun süre devam etti.

Polis yangının ardından binaya girerek yangının çıkış nedeni hakkında incelemelerde bulundu.

Etiketler:

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap