Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//F-16 Solo Türk Gösterisi – Tanıtım Videosu

F-16 Solo Türk Gösterisi – Tanıtım Videosu

solo türk F-16

Solo Türk hava akrobasi timi, Blok–40 tipi bir F–16 uçağı, üç tecrübeli pilot ve destek ekibinden oluşuyor. Kendine özgü tasarımı ile dünyada başka eşi bulunmayan Solo Türk’ün, altın, gümüş ve siyahtan oluşan renkleri, Türk Hava Kuvvetlerinin 21’inci yüzyılın hava, uzay ve bilgi gücü olma kararlılığının çelik bir ifadesi olarak belirlendi.

“Solo Türk” F–16 gösteri uçağının tasarım hedefi, “görsel bir değer olarak algılanması ve farklılaşmasını sağlamak” olarak ifade ediliyor. Solo Türk’ün üzerinde bulunan “Kartal Başı”; Türk Hava Kuvvetleri’nin sembolüdür, altın renkli ay yıldız ise; Türk Hava Kuvvetleri’nin, Türk Bayrağı’na ve milletine verdiği değeri simgeliyor. Uçağın üstündeki gümüş renkli tek yıldız ise; Türkiye’nin ve Türk Hava Kuvvetleri’nin “21’inci yüzyılın yıldızı olma” idealini sembolize ediyor. Uçağın kanadının üzerine resmedilen kartal sembolü de; “havacıların ruhundaki özgürlüğü ve kararlılığı” simgeliyor. Uçağın burun kısmına doğru uzanan siyah ve gri diyagonal çizgiler ise; havacılığın, yüksek hızlı düşünme / davranma, sürekli ilerleme ve sınır tanımama gibi özelliklerini betimliyor.

solo türk F-16

Etiketler: , , , , , , , , ,

3 Yorum yapılmış " F-16 Solo Türk Gösterisi – Tanıtım Videosu "

  1. adam kink dedi ki:

    hayatımda bukadar ml site görmedim

  2. ENEGER dedi ki:

    Saat 13.00’dan itibaren Boğaziçi Köprüsü ve Taksim üzerinde gösteri yapan Solo Türk ve Türk Yıldızları, İstanbulluları şaşırttı.Önemli bir gün olmadığı halde uçakları gösteri yaparken gören İstanbullular, güzel manzaranın tadını çıkarırken gösteri ekiplerinin ne için uçtuklarını da takip edebilirsiniz….

  3. 24.08.2011 Çarşamba Türk Yıldızları ve F-16 Solo Türk İstanbul semalarında Boğaz üzerinde görsel bir şölen sundular. İLk F-16 Savaş gösteri uçağı olan F-16 Solo Türk Binbaşı Keleş ‘in pilotluğunda ve F-5 uçaklarından oluşan Türk Yıldızlarının, eşsiz topraklar olan iki kıtanın birleştiği İstanbul boğazında sesinin duyulmasıyla heyecan doruğa çıktı , geçişiyle de insanın içini kaplayan inanılmaz Vatan ve Millet duygusu tüyleri diken diken etti. İşte Muhteşem Türkler……

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap