Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Facebook’un Yeni Kullanım Koşulları

Facebook’un Yeni Kullanım Koşulları

Facebook’un Yeni Kullanım Koşulları Mesajının İçeriği

Facebook’da ilgimi çeken bir iletiyi bir çok kişinin duvarında  paylaştığını görüyorum. Facebook kullanıcısı iseniz  o iletiyi mutlaka siz de görmüşsünüzdür.

Facebook’ta virüs gibi yayılan bu mesaj aslında Facebook’un halka açılmasıyla ilgili. Halka açılan Facebook’un içeriklerini de halka açacağı iddialarına inanan kullanıcı duvarında bu iletiyi paylaşıyor. Facebook’ta hızla yayılan mesaj şöyleydi:

“Facebook’un yeni kullanım koşullarına cevaben, tarafıma ait her tür kişisel bilgi, görsel, karikatür, resim, fotoğraf ve videonun telif hakkının (Berner Konvansiyonu uyarınca) bana ait olduğunu beyan ederim. Bunların ticari kullanımı için daima benim onayım gerekli olacaktır!

Bu yazıyı kopyalayıp Facebook duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Bu, haklarınızı telif hakkı kanunları uyarınca koruma altına alacaktır. Mevcut tebliğ uyarınca bunların ifşası, kopyalanması, dağıtılması, yayımı ya da bu profil ve/veya içeriği temel alınarak aleyhime diğer herhangi bir faaliyette bulunulmasının kesinlikle yasak olduğunu Facebook’a bildiririm. Bahse konu yasaklar, Facebook’un yönlendirmesi ya da kontrolü altında çalışan personel, öğrenciler, temsilciler ve/veya diğer her tür çalışan için de geçerli olacaktır. İşbu profil içeriği özel ve gizli bilgi niteliğinde olup, gizliliğimin ihlali yasalar kapsamında cezai işlem gerektiren bir durumdur (UCC 1 1-308-308 1-103 ve Roma Yönetmeliği).

Facebook’ta GİZLİLİĞİNİZİ KENDİNİZ SAĞLAYIN!

Bu mesaj sizi hiçbir şeyden korumayacak çünkü Facebook’ta kullanıcıların içerikleri kendisine aittir. Eğer fotoğraflarınızı üçüncü gözlerden sakınmak istiyorsanız bunu Gizlilik ayarlarına girerek yapabilirsiniz.

Facebook'da paylaşılan bu iletiye dikkat

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap