Buradasınız : Ana Sayfa //Kültür Sanat//FEDERİCO SEVERINO ÇOK YAKINDA TÜRKİYE’DE

FEDERİCO SEVERINO ÇOK YAKINDA TÜRKİYE’DE

FEDERİCO SEVERINO ÇOK YAKINDA İstanbul’da

Editörlerimiz arasına katılmak üzere olan Bahriye Beken Hanımefendinin son yazısını sizlerle paylaşırken, anlaşma için son aşamaya gelindiğinin de müjdesini vermek istedik.

Federico Severino, isminden de anlayacağınız gibi İtalyan heykel sanatçısı 1953 yılında Brescia’ da doğdu ve hala orada yaşamaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl da ağırladığımız heykeltıraş 20 Mart – 15 Nisan 2012 de yeni çalışmaları ile beraber tekrar sevenleriyle. Çeşitli sebeplerle ziyaret edemeyen sanat severler için müthiş bir fırsat!
Onun figürleri mitler ve tanrısal çalışmalar. Sanatsal çalışmaları eleştirmenler ve ulusal medya tarafından sıkıca takip edilen Federico Severino, benimsediği kutsal ana temaları ile etkileyici eserler üretmeye devam ediyor. Birçok özel koleksiyonda eserleri bulunan sanatçının Brescia meydanı ve parkındaki bronz heykelleri dışında S.Paolo di Brescia, Valle Canonica ve Basso Semino bankaları ile SS.Pietro e Paolo, Santa Casa di Nazareth, Verolavecchia , Dorotee da Cemmo, Rosario, Calvisano ve S.Antonio Abate kiliseleri ile daha bir çok kilise ve kutsal mekanda bronz eserleri yer almaktadır. Bresicia Katedralindeki sandalyeyi ve Padergnone Kilis kapısını yapmış olan sanatçıyı tekrarGaleri Selvin’de Pazar günleri hariç diğer günler 11:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret etmeniz mümkün. İyi seyirler…

Tarih : 20 Mart – 15 Nisan 2012

Adres : Galeri Selvin
Arnavutköy Dere Sok. No:3 Arnavutköy,Beşiktaş/İstanbul
Bilgi İçin : 0212 263 74 81

Gönderen Bahriye BEKEN zaman: 00:48

Federico Severino

Federico Severino

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap