Buradasınız : Ana Sayfa //Fenerbahçe Köşesi, Galatasaray Köşesi//Fenerbahçe – Galatasaray Derbisi Ne Zaman?

Fenerbahçe – Galatasaray Derbisi Ne Zaman?

Fenerbahçe – Galatasaray Maçı Ne Zaman? 10 Kasım 2013

Dünyada sayılı derbilerden  gösterilen Fenerbahçe – Galatasaray derbisi için ilk randevu ligin 11. haftasında. Her iki takım taraftarı içinde özel öneme sahip hatta bazıları için şampiyonlukla eş değer olarak görülen bu maç için öncelikle centilmenlik ve sportmenliğin kazanmasını temenni ederek. Tarih içinden çok güzel  bir anekdotu mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Rahmetli Metin Oktay, jübile maçını Fenerbahçe ile oynamak ister. Bunu teklif etmek üzere Fenerbahçe kulübüne gider ve dönemin yöneticisi Eşref Aydın ile görüşür. İkili arasında şöyle bir konuşma geçer:

Metin Oktay: Kariyerimin en güzel en unutulmaz maçlarını Fenerbahçe’ye karşı oynadım. Eğer siz de kabul ederseniz son maçımı Fenerbahçe’ye karşı oynamak isterim. 

Eşref Aydın: Kabul ederiz fakat bir şartla. Fenerbahçe kulübü ve taraftarı her zaman sana hayrandı ve seni Fenerbahçe forması ile görmek isterlerdi. 10 dakikalığına da olsa Fenerbahçe formasını giyer misin? 

Metin Oktay: Şeref duyarım

Ve jübile maçında Metin Oktay ile Fenerbahçeli Can Bartu formalarını değiştirir. Kısa bir süreliğine Metin Oktay Fenerbahçe, Can Bartu ise Galatasaray forması ile mücadele ederler. 

Bir Fransız futbol dergisi Metin Oktay ile röportaj yapar ve kendisine şu soruyu sorar:
Yaklaşık bir yıl önce, ezeli rakibiniz Fenerbahçe’ye ağları yırtan bir gol attınız. Bu gol ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? 

Metin Oktay: O gol bugün bile hatırlanıyor ise bu Fenerbahçe’nin büyüklüğünden dolayıdır

Mekanın cennet olsun taçsız kral Metin Oktay… Bu ülkede, ”Ezeli rekabet, ebedi dostluk” deyimi varsa, bu sen ve senin gibi onurlu sporcuların sayesindedir.

19.00 Fenerbahçe-Galatasaray (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu) 10 Kasım 2013 Pazar

Fenerbahçe-Galatasaray

Fenerbahçe-Galatasaray

Etiketler: , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap