Buradasınız : Ana Sayfa //Fenerbahçe Köşesi//Fenerbahçe Üniversitesi İçin İlk adım Atıldı

Fenerbahçe Üniversitesi İçin İlk adım Atıldı

Aziz Yıldırım’ın ‘En büyük hayallerimden biri’ dediği Fenerbahçe Üniversitesi için ilk kazma vuruldu.

Fenerbahçe spor kulübü, 1993 yılında Maliye Bakanlığı’ndan tahsisle kullanım hakkı alınan Ataşehir Kayışdağı’nda 50 dönümlük arazinin 20 yıllık süresinin dolmasına 1 yıl kala 50 dönüm arazide üniversite ve lise kampüsü kurulmasına imkan sağlayacak nihai imar izni verildi.

Fenerbahçe üniversitesi için 150 bin metrekare inşaat yapılacak. Özel Fenerbahçe Spor Kulübü Lisesi‘nin yer aldığı arazinin yanındaki 80. yıl parkı da plan tadilatına eklenerek yeşil alan olarak ayrıldı. Özel öğretim alanı dışında kullanılamayacak arazide ticari faaliyet yapılamayacak. 2010 yılında 1/5000 ölçekli planlarda imar ön izni verilen üniversitenin uygulama imar planı da Ataşehir Belediyesi tarafından kabul edildi.

Alanda, ilköğretim okulu, lise, spor akademisi ve üniversite yapılabilecek. Arazinin bulunduğu bölge eğimi göz önünde bulundurularak 2 bodrum katın emsale dahil edilmediği değişiklikle, inşaat alanından kazanılabilecek. Kat yüksekliğinin 5 katla sınırlandırıldığı arazi için ruhsat alınarak inşaata başlanabilecek.
Fenerbahçe Üniversitesi

Etiketler: , , , ,

2 Yorum yapılmış " Fenerbahçe Üniversitesi İçin İlk adım Atıldı "

  1. asmin dedi ki:

    sonsuza kadar fener

  2. enes bagdat dedi ki:

    işte takım bu

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap