Buradasınız : Ana Sayfa //Fenerbahçe Köşesi//Fenerbahçeli Alex’in Heykeli Dikildi

Fenerbahçeli Alex’in Heykeli Dikildi

Fenerbahçeli ünlü futbolcu Alex  De Souza’nın Heykeli açıldı 15.09.2012

Fenerbahçeli Alex de Souza’nın Kadıköy Yoğurtçu Parkı’ndaki heykeli bugün açıldı. Aykut Kocaman’ın da katıldığı törende Brezilyalı futbolcu Alex gözyaşlarını tutamadı. Son günlerde sosyal medya dayaptığı paylaşımlar üzerine birçok şey konuşulan gitit gidiyor denilen Alex De Souza yapılan törende duygulu anlar yaşadı ve şunları söyledi:

“Bugün burada bulunmamda pay sahibi olanlara teşekkür ediyorum. Her şeyden önce eşime çok teşekkür ederim. O olmasaydı, kendi ülkemizin dışında bu kadar baskı altındayken yapamazdım. Ayrıca şu anda yönetimde yer almayan ama benim burada olmamda pay sahibi olan Hakan Bilal Kutlualp’e de teşekkür ediyorum. Ayrıca başkanımız Aziz Yıldırım’a çok teşekkür ediyorum. İnsanlığıyla bana çok yardımcı oldu. Sıkıntılarımı çözmeye çalıştı. Saygı duyulacak kişiliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

KONUŞURKEN GÖZYAŞLARINI TUTAMAYAN ALEX ŞÖYLE DEVAM ETTİ
“Aynı zamanda buradaki tüm takım arkadaşlarıma çok teşekkür etmek istiyorum. Beraber çalıştığımız Daum’a ayrı parantez açmak istiyorum. Bana çok yardımcı ve faydalı oldu. Zico hayatımdaki en büyük idolümdü. Kendisine de verdiği emekler için teşekkür ediyorum. Aragones de saygı duyduğum bir insan. Sayın Aykut Kocaman’a da ayrı bir teşekkür etmek istiyorum. Bu kadar baskılı bir dönemdeyken Aykut Hoca olmasaydı, olmazdı. (Alex burada konuşurken gözyaşlarını tutamadı) 8 yıl çok önemli bir zaman. Bazı kişilerin isimlerini unutmuş olabilirim. Tercümanlarıma da teşekkür ediyorum.”

“Gelmeden önce herkes bana Fenerbahçe taraftarını anlatmıştı. Ama benim hiçbir bilgim yoktu. Araştırma yaptım. Taffarel, Nobre ve Luciano ile konuştum. Burada olduğum sürece, formamı terlettiğim her an sizin için elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz veriyorum. Fenerbahçe’nin Lefter’inin heykeli buraya çok yakın. Onunla tanıştığım gün, hayatımın en özel günlerinden birisiydi. Zico ile çalışma fırsatı sundu Fenerbahçe. Sizin gibi aşık bir taraftar grubuyla tanıştırdı beni Fenerbahçe. ‘Heykelimin dikilmesi için ne yaptım?’ diye düşünüyorum. Ben, kendimi kimseden büyük görmüyorum. Bu tarihin ufacık bir parçasıyım.”

Alex’in heykeli, Lefter Küçükandonyadis’in 2009 yılında açılan heykelinin 50 metre yakınında yer alıyor.

Törene Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım katılmadı. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ve yönetici Ömer Temelli ise törende yer aldı.

1907 ÜNİFEB, Fenerbahçeliler Derneği, Cefakar Kanaryalar ve Vamos Bien adlı taraftarlar gruplarının yaptırdığı Yoğurtçu Parkı’ndaki heykelin açılışına, çok sayıda Fenerbahçe taraftarı akın etti. Heykelin maliyeti ise 32 bin TL olarak açıklandı.

Alex De Souza’nın Heykeli

Alex De Souza’nın Heykeli

 

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap