Buradasınız : Ana Sayfa //Biyografiler//Gardırop Savaşları Jürisi Raşit Bagzıbağlı

Gardırop Savaşları Jürisi Raşit Bagzıbağlı

Gardırop Savaşları Jüri Üyesi Raşit Bagzıbağlı

Fox Tv’nin yeni moda ve stil yarışması Gardırop Savaşları yarışmasında güzel yarışmacıları değerlendirip eleştirilerde bulunacak Raşit Bağzıbağlı, 1985 yılında Londra’da dünyaya geldi. 1957 yılında Kıbrıs’ta moda hayatına başlayan kumaş mağazaları’nın üçüncü kuşak temsilcilerinden. Son dönemde ilgi gören yarışma formatın da jüri koltuğunda yer alan Raşit Bagzıbağlı Kıbrıslı Modacı olarak biliniyor.

Raşit Bagzıbağlı

Raşit Bagzıbağlı

İlk koleksiyonunu 21 yaşında hazırlayan Raşit Bagzıbağlı, 2007 yılında Couture tasarımcısı olarak kariyerine başladı. 2010 yılında Türkiye’de ve Kıbrıs’ta başarıları neticesinde bir çok ödüle layık görüldü. Hemen ardından New York’ta düzenlenen ‘Face of Fashion’ yarışmasında, ‘Yılın En İyi Genç Tasarımcısı’ ödülünü aldı. Raşit Bagzıbağlı, kendisine gelen teklif üzerine KKTC Polisi’nin üniformalarının yanı sıra tüm logo ve amblemleri de kendisi tasarlayarak teşkilata yeni bir soluk getirdi. Miss Turkey 2014 ve 2015 Minalistlerinin kostümlerinide hazırlayarak, güzellerin büyülü dünyasına katkıda bulunan Raşit Bağzıbağlı, 2014’de Fashion TV Ödülleri’nde ‘Yılın Moda Tasarımcısı’ seçildi.

Türkiye’den Tuba Büyüküstün, Tülin Şahin, Demet Kutluay, Bergüzar Korel gibi ünlülerle çalışan tasarımcının ünü de ülke sınırlarını kolaylıkla aştı. Dünya starlarından Paris Hilton, Yolanthe Cabau, Petra Nemcova ve Victoria Secret modeli Doutzen Kroes’u giydiren Raşit Bağzıbağlı, her daim dünyaca ünlü isimlerle işbirliğine devam ediyor.

 

Raşit Bağzıbağlı, ilk hazır giyim koleksiyonu olan ‘rashid’ markasını da 2014 yazında tasarımlarını takip eden modaseverlerin beğenisine sundu. ”rashid” hazır giyim markası ile başarılarını sürdürmek isteyen modacının, dünya ülkeleriyle moda sayesinde bir köprü oluşturmak ve ülkesini temsil etmeye devam etmek gelecekteki hedefleri arasında yer alıyor.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap