Buradasınız : Ana Sayfa //Yarışma Programları//Geçtiğimiz günlerde Vatikan yeni basılmış 6.000 adet yeni Papa madalyasını kimin adı yanlış yazıldığı için geri çekmek zorunda kalmıştır?

Geçtiğimiz günlerde Vatikan yeni basılmış 6.000 adet yeni Papa madalyasını kimin adı yanlış yazıldığı için geri çekmek zorunda kalmıştır?

Geçtiğimiz günlerde Vatikan yeni basılmış 6.000 adet yeni Papa madalyasını kimin adı yanlış yazıldığı için geri çekmek zorunda kalmıştır? Ekranların en çok izlenen yarışma programlarının başında gelen Kim Milyoner Olmak İster yarışması izleyenlere yine heyecanlı dakikalar yaşattı. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında yayınlanan 60.000 TL değerindeki sorunun yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cevap

Kim milyoner Olmak İster 28.10.2013

Kim milyoner Olmak İster 28.10.2013

Soru: Geçtiğimiz günlerde Vatikan yeni basılmış 6.000 adet yeni Papa madalyasını kimin adı yanlış yazıldığı için geri çekmek zorunda kalmıştır? 

A) Hz İsa

B) Hz Meryem

C)  Papa Francis

D) Aziz Petrus

Hz İsa

Hz İsa

Cevap: A) Hz İsa

Katolik kilisesinin merkezi Vatikan, İsa Peygamber’in adının yanlış yazıldığı 6.000 yeni Papa madalyasını geri çekti.

Madalyanın sağ tarafında Jesus (İsa) sözcüğünün J harfi yerine L harfiyle yazıldığı saptandı.

İtalyan Hazinesi’nce bastırılan altın, gümüş ve bronz madalyalardaki hata farkedilmeden, bazı açıkgöz koleksiyoncuların birkaç madalyayı satın almayı başardığı öğrenildi.

Papa Francis’in yüzünü resmeden Vatikan madalya ve paralarına, dünyanin her yerinden koleksiyoncular rağbet ediyor.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap