Buradasınız : Ana Sayfa //Müzik Dinle//Genç Rock Grubu Model – Mercek Altında

Genç Rock Grubu Model – Mercek Altında

model genç rock grubuModel; prodüktörlüğünü Demir Demirkan’ın üstlendiği “Diğer Masallar” adlı yeni albümüyle büyük beğeni topladı. Genç rock grubu; Fatma Turgut (vokal), Okan Işık (gitar), Serkan Gürüzümcü (gitar), Can Temiz (bas gitar) ve Aşkın Çolak’tan (davul-perküsyon) oluşan Model; “Diğer Masallar”da, hikayelerin masalsı bir dille anlatıldığı şarkılarını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Model, albümde sunduğu söz ve müziklerle, müzik dünyasına farklı ve yeni bir duruş getiriyor. Ana teması aşk ve ölüm olan albümde Model; pop müziğinin güçlü öğeleriyle alternatif rock müziğinin samimi ve sert duruşunu buluşturuyor. Piyano, yaylı ve üflemeli sazlar, akordeon, buzuki ile sitardan oluşan geniş bir enstrüman çeşitliliğine sahip olan “Diğer Masallar”; sakin akustik tınıları, sert gitar vuruşlarını ve elektronik müzik etkileşimlerini de bir araya getiriyor.

Albümde, Türkiye’nin en iyi prodüktörlerinden biri olan besteci, söz yazarı, gitarist, aranjör ve şarkıcı Demir Demirkan’ın tecrübesiyle, Model’in genç ruhunun birleşmesi sonucu muhteşem bir denge oluşuyor.

Model’in çıkış parçası “Buzdan Şato”, yönetmenliğini, Atiye’nin “Dondurma”, Murat Boz’un “Buralardan Giderim” ve Sertab Erener’in “Açık Adres”, “Koparılan Çiçekler”, “Rengarenk”, “Bir Damla Gözlerimde” adlı şarkı kliplerine imza atan Burak Ertaş üstlendi. Model; 11 şarkının yer aldığı albümde, daha önce Sertab Erener’in seslendirdiği “Yalnızlık Senfonisi” haricinde tüm şarkıları kendi yazıp besteledi. “Yalnızlık Senfonisi” şarkısının vokal kaydında Sertab Erener’in de yardımcı olduğu albüme, birçok ünlü ve başarılı müzisyen katkıda bulundu. Gruba; Demir Demirkan gitar, Serdar Barçın üflemeli sazlar, Çağrı Sertel Rhodes piyano, Atalay Durmaz solo keman, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’ndan 7 kişilik bir ekip ise yaylı sazlar ile eşlik etti.

“Buzdan Şato”, “Şey… Belki”, “Değmesin Ellerimiz”, “Sana Ne”, “Pembe Mezarlık”, “Bir Melek Vardı”, “Benim Tatlı Kanserim”, “Karadul”, “Çürüsün Gelinliğim”, “Makyaj”, “Yalnızlık Senfonisi” ve “Değmesin Ellerimiz (Akustik)” adlı Model şarkıları.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap