Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Göbek Eriten Diyet

Göbek Eriten Diyet

Göbek Yağı Eriten Diyet

Bayanların ne kadar zayıf olsalar bile vücutlarından en çok şikayet ettikleri göbek bölümü hep başlarına bela olmuştur. Kışın kalın ve uzun kıyafetlerle gizlenen göbek bölümü kısmen ihmal edilse de yazın gelmesiyle birlikte göze çarpan en büyük sorunların başındaymış gelir. Çünkü ince ve göbeği açıkta bırakan kıyafetlerin yanı sıra iş havuz ve deniz sezonun açılmasıyla göbek bölgesinde ki yağlar iyice bariz bir sorun halini alı verir. Özellikle göbek bölgesinde yağlanma bulunan hanımlara bu durum adeta batar ve Göbek bölgesini eriten diyetler ve egzersiz programları aranmaya başlar. İşte biz de kısa sürede toparlanarak göbek bölgesinde ki yağları eritecek bir kaç püf noktası sunmak istedik. Ama ilk olarak kesinlikle şunu unutmayın her şey sizin düşünce ve kararlılığınız başlar. Diğer bir konu da herkes için bu tavsiyeler aynı sonucu vermez ve kesinlikle bir diyetisyen ve doktor tavsiyesiyle bunları uygulamanız önemlidir. Unutmayın hiç bir şey sağlığınızdan daha önemli değil !..

Göbek eriten diyetlerin mutlaka istenilen bölge için egzersiz ile desteklenmesi önemlidir. Yazımızın sonuna göbek eriten egzersizlerden kolayca yapabilecek bir kaçını da eklemeyi ihmal etmedik.Göbek eriten diyet yaparken tüketilmesi gereken başlıca besinler şunlardır:

Yulaf:

Göbek eriten diyetin en önemli gıdalarından biri yulaftır. Kan şekerini düşüren yulaf, sabah kahvaltısı için güzel bir seçenektir. İçeriğinde yüksek oranda lif bulunan yulaf, midenizde şişer ve saatlerce tokluk hissi yaratır. Yulafın her damak zevkine hitap etmediğini biliyoruz. Eğer yemekte zorlanıyorsunuz, elma gibi şeker oranı düşük mevsim meyveleri ile öğünlerinizi tatlandırabilirsiniz.

Badem, ceviz ve fındık:

Badem, ceviz ve fındık gibi kuru yemişler, karın bölgesini inceltiyor ve tokluk hissi sağlıyorbu nedenle göbek eriten diyet denince ilk akla gelen gıdalardandır. Ara öğününüzde kendi avucunuzun içi kadar yediğinizde hem açlık krizini önlemiş olursunuz hem de aşırı kalori alımın önüne geçersiniz.

Zeytinyağı:

Diyette de olsanız herkesin bir miktar yağa ihtiyacı vardır. Zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar, kolesterolünüzü kontrol altında tutar ve tokluk hissi sağlayarak açlık krizlerini önler. Bu nedenle Göbek eriten diyette zeytinyağının yeri ayrıdır.

Baklagiller:

Baklagiller; oldukça düşük kalorilidirler ve içeriklerindeki yüksek protein ve lif değerleri ile zayıflamayı kolaylaştırırlar bu nedenle onlar da kendilerine  göbek eriten diyet içinde yer bulmuşlardır. Haftada bir kez tükettiğinizde, vücudunuza zararlı doymuş yağlar yerine yüksek oranda lif yüklemiş olursunuz.

Tam tahıllı besinler:

Sağlıklı karbonhidratlar vücut için iyidir. Makarna, pirinç ve ekmek gibi karbonhidratlı yiyecekler tüketmek istediğinizde lif oranı yüksek, tam tahıllı olanları seçin. Tokluk hissi yaratan tam tahıllılar grubu, açlık krizlerini önlemeye yardımcı bir diğer besindir. Alışveriş sırasında tam tahıllı ürünler alırken üzerlerinde yüzde 100 ibaresinin bulunmasına da dikkat edin.

Çilek, ahududu ve yabanmersini:

Çilek, ahududu ve yabanmersini gibi kırmızı meyvelerin küçük bir porsiyonunda yüklü miktarda lif bulunur. Ancak bu meyveler, meyve suyu haline getirildiğinde içerlerine yüksek miktarda şeker konulur. Bu sebeple meyve suyu şeklinde tüketmek yerine meyve olarak yemeyi tercih etmelisiniz.

Kaynak: http://www.acunn.com/

 Göbek Eriten Egsersizler

göbek eritme egsersizi

Göbek Yağı Eriten Egzersiz

egsersiz göbek eritme

göbek eritme

 

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap