Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Google’nin Misyonu

Google’nin Misyonu

Arama motorlarının sahip olduğu bir diğer sınırlama da formlarda yaşanan sorundur. Bir yayıncının web sitesinde bulunan sorgu kutucuğu buna klasik bir örnek olabilir. Arama motorunun, motorlardan gelen sonuçları incelemek için rastgele sorgulan kaydetmesinde pek bir mantık yoktur.

Ancak, bir kullanıcının indirilebilir bir makaleye erişmek için doldurmak zorunda olduğu çok daha basit bir form versiyonunun işe yarayabileceği başka durumlardan bahsedebiliriz.

Arama motorları olanak dahilinde bu tür formları muhtemelen endeksleyebilecekleri ve arama sonuçlarında yer verebilecekleri bir formda yer alan böyle bir içeriğe erişmek için önceden belirlenmiş kuralların olduğu bir protokole göre doldurmaya çalışırlar. Arama motorlarında daha üst sıralara çıkmak için düzenli bir seo çalışmasına ihtiyaç vardır.

Şu anda birçok değerli içerik bu tür basit formlarda saklı kalmış durumda ve böyle bir protokol belirlemek tabii ki de mümkün ancak bunun kolay bir iş olduğu söylenemez.
Daha önce belirttiğimiz üzere Google’ın misyon ifadesi “Google’ın misyonu dünya bilgilerini organize etmek ve bu bilgileri evrensel olarak herkes için erişilebilir ve işe yarar hale getirmektir” şeklindedir. Bu oldukça iddialı bir ifade, Özellikle de bahsedilen dünya çapındaki her türlü bilginin online olarak var olmadığı düşünüldüğünde.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap
Yandex.Metrica