Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap Tavsiyeleri//Görünmez Goril Kitabı

Görünmez Goril Kitabı

NTV Yayınları‘ndan çıkan, Christopher Chabris ve Daniel Simons’un yazdığı, Bülent Doğan’ın çevirdiği Görünmez Goril adlı kitap, gündelik yanılsamaların hayatımızı nasıl yönlendirdiğini sorguluyor. Kitabın yazarları Christopher Chabris ve Daniel Simons önemli bir gerçeği ortaya çıkarmak için, akıl almaz hikayelerden ve bilimsel bulgulardan faydalanıyor. Görünmez Goril kitabı hakkında ayrıntılı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Görünmez Goril Ön Kapak

Görünmez Goril indir

Görünmez Goril

Görünmez Goril Arka Kapak Yazısı

Gündelik yanılsamalar hayatımızı nasıl yönlendiriyor?

Bu kitabı okumak kendinize olan güveni sarsabilir – ve bu iyi bir şey. Psikoloji dünyasının en ünlü deneylerinden birini yaratan Christopher Chabris ve Daniel Simons bu Görünmez Goril‘de, çok önemli bir gerçeği ortaya çıkarmak için akıl almaz hikâyelerden ve bilimsel bulgulardan faydalanıyor. Zihnimiz sandığımız gibi işlemez. Kendimizi ve dünyayı olduğu gibi gördüğümüzü düşünürüz ama gözden kaçan bir sürü şey vardır.

Chabris ve Simons; dikkat, algı, hafıza ve mantık hakkındaki bulgularını diğer araştırmacıların çalışmalarıyla birleştirip hatalı sezgilerimizin başımızı nasıl belaya soktuğunu gösteriyor. Bu süreç içerisinden şu türden sorulara yanıt arıyorlar:

Polis memuru gözünün önündeki saldırıyı nasıl olur da gözden kaçırır.
Ödüllü filmler neden kurgu hataları ile doludur.
Suçlularla satranç ustaları arasındaki benzerlik nedir.
Kızamık ve diğer çocuk hastalıkları neden hortlamıştır

Görünmez Goril Kitap Fiyatı: 16,49 TL (D&R internet satış indirimli fiyatı)

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap