Buradasınız : Ana Sayfa //TV Dünyası//Gün Koper Kimdir? Gün Koper Fotoğrafları (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

Gün Koper Kimdir? Gün Koper Fotoğrafları (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

Kanal D’de Salı akşamları izleyicisi ile buluşan Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi 4 Eylül 2012 Salı akşamı 3.sezonu ile ekranlara yeniden merhaba diyecek. Dizinin yeni sezonunda Akarsu ailesinin küçük oğulları “Osman” büyümüş ve lise çağına gelmiş bir delikanlı olarak karşımıza çıkacak. Osman’ın lise çağına gelmiş karakterini canladırması için 300 aday arasından seçim yapılmış. Bu seçimde sinema ve tiyatro dünyasından tanıdığım Macit ve Berrin Koper çiftinin oğulları Gün Koper Osman’ı canladırmak için seçilmiş. Gün Koper kısa bir süre önce sinemalarda gösterimde olan Aşk ve Devrim filminin de başrollerinde yer almıştı. Gün Koper‘le Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi ile ilgili yapılan röportajı yazının devamında bulabilirsiniz.

Gün Koper

Gün Koper – Öyle Bir Geçer Zaman ki’nin yeni Osman’ı

Yeni Osman olma fikrine çabuk alışabildiniz mi?

Önce televizyona bir iş yapma fikrine alışmam gerekiyordu. Şehir Tiyatroları oyuncusuyum. Tiyatronun yanında bir de televizyon işi yapmak daha başat bir seçimdi benim için. Ona alıştıktan sonra diziye ve role alışmam kolay oldu.

İzleyici Osman’ın deyim yerindeyse kısa pantolonlu halini biliyor. Bu, sıfır kilometre bir karakteri oynamaktan ne kadar farklı?

Normalde oyuncular bir role çalışacakları zaman o insan neden böyle, küçüklüğünde neler olmuş olabilir gibi şeyler düşünür. Kafamızdan hikayeler uydurur, o hikayelerin üzerine de rolü inşa ederiz. Burada karakterin geçmişi var, geleceğini kurmak gerekiyor. Bir oyuncu için bence güzel bir sınav. Benim için de rolü çekici hale getiriyor.

Karakterinin belli noktalarının önceden çizilmiş olması yaratıcılığınızı sınırlıyor mu?

Yer yer artırıyor, yer yer sınırlıyor. İlk aklınıza gelen şeyi yapmanıza engel oluyor bu durum. Diziyi daha önce izlemiyordum. İlk aklıma geleni yapmamak için sonradan bol bol izledim. Küçük Osman’ın psikolojik haritasını çıkarmaya çalıştım.

Osman’ı bilmiş ama bir o kadar da sempatik bir çocuk olarak tanıdık. Nasıl bir genç olacak şimdi?

Küçük Osman’ın çocuk olmasının getirdiği bir sevimlilik vardı tabii. Ailede yaşanan multi-trajik olaylara rağmen Osman’ın sevimliliği devam ediyordu. Ama 16-17 yaşına gelmiş bir genç için bunun hâlâ böyle olması biraz zor. Çünkü o yaşananlar birike birike bir yere geliyor.

Fragmanlar yayınlanmaya başladıktan sonra nasıl tepkiler aldınız?

İnsanlarda biraz “Küçük Osman çok sevimliydi, şimdi ne olacak?” gibi kaygılar var sanıyorum. Bu mutsuzluğun haklı sebepleri de olabilir. Ama yapacak bir şey yok; Osman büyüdü (gülüyor). Dizi başladıktan sonra memnun olacakları yanlar da olacaktır mutlaka.

Gün Koper Fotoğrafları

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap