Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Gün yeni başlıyor !

Gün yeni başlıyor !

      yaşamdan yansımalarDağ yamacında küçük bir balıkçı köyünde, denizle ormanın kuçaklaştığı bir yerde, meyve ağaçlarının içinde küçük bir çiftlik havasında, kendi kendine yetebilen bir kaç dönüm üzerinde dubleks bir ev. Evin içi son derece rahat ve modern bir dizayna sahip, son teknolojiden nasibini almış olarak döşenmiş, dışındaki doğallık ve doğal yaşamla tezat oluşturacak şekil de konforlu.

      Böyle bir ev ve ortamda güneşin ilk ışıklarıyla başlıyacak gününüz; köpeğinizle birlikte doğa yürüyüşü bazı günler de atınızla at gezintisi, ama gezi mutlaka denizde bitecek yarım saat kadar yüzdükten sonra, evin yolunu tutmuş bugün neler yapacağım diye aklınızdan geçireceğiniz dinginlikte huzurlu bir ortam.

     Eve vardığınızda kendinizi duşa atıyor, ılık duşun artından kendinizi bir kaç dakikalığına yatağa bırakıyorsunuz. Keyifli bu dakikaları, kahvaltı için uzun tutmama endişesiyle bir taraftan da kavhaltı için yapacaklarınızı hızlıca gözden geçirerek değerlendirmeye çalışıyorsunuz.

    Bahçeye çıkıp dalından tam anlamıyla organik salatalık, domates, biber, maydonoz……. kısacası ne yetişiyo ve yetiştirebiliyorsanız eliniz ve ayağınız toprağa değe değe topluyorsunuz. Elinizde ki sepetle meyve ağaçlarına yöneliyor, mevsim meyvelerinden gözünüzü doyuracak kadar topladıktan sonra kümesten yumurtaları da alarak mutfağa yöneliyorsunuz. yaşamdan yansımalar

    Tam o esnada köyden yaşlı bir Teyze verdiğiniz ve mutlaka sabah erken getirin diye sıkı sıkı tembihlediğiniz taze süt, köy ekmeği, tereyağı, bal, peynir, zeytin , zeytin yağı, yoğurtu vermek için sesleniyor. Gözlerinizin içi gülüyor tam zamanın da diye gülümseyerek :

Emine Teyze geliyorum ! diyerek sepetle birlikte eve giriyor, yaşlı kadının parasını ve yarın ki siparişlerinizi ileterek uğurluyorsunuz.

     Zaman kaybetmeden topladıklarınız ve siparişlerinizi hazırlamaya başlıyorsunuz. Birden dışarı da ! dışarı da! diyorsunuz kendi kendinize konuşarak. Çardakta kavhaltı bu güzel hava da ne güzel olur diye iç geçirdikten sonra hazırlıkları dışarı da tamamlıyorsunuz.

     Çay demlenmek üzereyken saate bakarak artık herkes için kalkma vakti diyerek eve yöneliyor ve hayatınızın anlamları eşiniz ve çocuğunuzu öperek ve şakalaşarak uyandırıyorsunuz. Sizi tembeller kahvaltı hazır hadi zaman kaybetmeyin…. Gün yeni başlıyor 🙂

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap