Buradasınız : Ana Sayfa //Dünya Haberleri//Güney Amerika Göğüs Kanseri Reklamı izle

Güney Amerika Göğüs Kanseri Reklamı izle

Güney Amerika’da göğüs kanserine dikkat çekmek için hazırlanan ve televizyon kanallarında yayınlanmaya başlayan reklam filmi, kadınların yalnızca göğüslerini gösterdiği gerekçesiyle feminist gupların tepkisini çekti. Tepki çeken göğüs kanseri reklamını yazının devamında izleyebilirsiniz.

20121104-125517.jpg

Kadının seks objesi olarak gösterildiği düşünülen reklam filminde genç kadınların çalışırken, spor yaparken ve bebek emzirme gibi aktivitelerinde göğüslerine odaklanılıyor.

Meme kanserine dikkat çekmek için yapılan bu kampanya, dünya basınında büyük ilgi topladı. Erkeklerin eşlerini ya da kız arkadaşlarını muayene için ikna etmesi gerektiğine dikkat çeken kampanya da bir grup kadının sadece göğüslerine odaklanılıyor. Spor yaparken, havuzda, iş yerinde, bebeğini emzirirken ve hatta yatak odasında görüntülenen bu kadınların vermek istedikleri tek bir mesaj var. ‘Biz onları seviyoruz ve muayene için bir kadını yüreklendirin’ sloganıyla bitirilen video için kadınların seks objesi olarak kullanıldığı iddiası ile tepki yağıyor.

45 saniyelik video şimdiye kadar 409bin kişi tarafından görüntülendi.

Göğüs Kanseri Reklam Filmi

Etiketler: ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap