Buradasınız : Ana Sayfa //Biyografiler//Hadise’nin Yeni Sevgilisi Hakan Baş Kimdir?

Hadise’nin Yeni Sevgilisi Hakan Baş Kimdir?

Hakan Baş Kim? Hadise’nin Yeni Sevgilisi

Magazin dünyası son günlerde Hadise’nin bir eğlence mekanında yakınlaşıp kaynaştığı genç ve yakışıklı kişiyi konuşuyor. Hadise’nin yeni sevgilisi olarak nitelendirilen bu isme aslında magazin dünyası çokta uzak değil. Zira bu isim ünlü manken Özge Ulusoy ile magazin dünyasında sık sık  yer almış ve en sonun da evlilik arifesinden dönüldü haberi yapılmıştı. Şimdilerde kulislerde Sabancı ailesine gelin olma yolunda olan Özge Ulusoy’un ilişkisiyle sık sık gündemde olduğu bir dönemde, Hadise ile adı çıkan genç girişimci Hakan Baş’ın ismi yeniden gündemde. Peki çok fazla medyatik olmayan Hakan Baş Kimdir? Hakan Baş ne iş yapar?

Hakan Baş Biyografi

31 yaşında olan Hakan Baş, 1983 yılında İstanbul’da doğmuş. Lise ve üniversite yıllarında profesyonel olarak yüzme sporu yapmış, eski rekortmen milli yüzücüdür. Fenerbahçe ve milli takım adına birçok müsabakaya katılmıştır. Cornell Üniversitesi’nde aldığı Ekonomi lisansının ardından New York’ta Bank of America’da iki yıl, İstanbul’da Raymond James’te bir yıl boyunca yatırım bankacılığı alanında görev almıştır. Yale Üniversitesi’nde tamamladığı MBA yüksek lisansının ardından 2010’da Türkiye’ye dönen Hakan Baş, bir süreliğine Garanti Bankası Stratejik Planlama departmanında Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Yale Üniversitesi’ndeki eğitimi sırasında aldığı ‘İş Planlama’ ve ‘Girişim Sermayesi’ derslerinde üstün başarılar elde etmiş ve bu yönde olan ilgisini keşfetmiş olan Baş, asıl hedefi olan girişimcilik serüvenine ise Garanti Bankası’nda bulunduğu sürede adımını atmıştır. İş dünyasında yatırım bankacılığı yaptığı sürede elde ettiği deneyim ve bilgi birikimini de kullanarak bir arkadaşıyla birlikte Ekim 2010′da Peak Games adlı sosyal oyun şirketini kurmuştur. Günde 15 milyon tekil kullanıcısı olan Peak Games, şu an dünyanın 3. en büyük sosyal oyun şirketi konumundadır.

Peak Games sonrası sektördeki fırsatları değerlendirmeye başlayan Baş, Mart 2011′de Alper Özdemir’le birlikte Krombera isimli dijital pazarlama ajansını kurmuştur. Geçtiğimiz iki sene boyunca hızla büyüyen Krombera, şu an farklı sektörlerin lider oyuncularına dijital alanda 360 derece hizmet vermektedir.

Son yıllarda e-ticaret sektöründeki hareketliliği de değerlendirmek isteyen Hakan Baş, 2012 Şubat ayında şu an Türkiye’nin önde gelen moda e-ticaret sitelerinden olan Lidyana.com’u kurmuştur. Kuruluştan sonra 18 ay içinde Rus yatırım fonu Runet ve Alman yatırım grubu Burda International’dan iki tur yatırım alan Lidyana.com, Wired UK dergisinin 2012’deki “Avrupa’nın En Gözde Girişimleri” listesine Türkiye’den liste başı olarak girmiştir.

Son olarak 2014 senesinde Alper Özdemir’le beraber Anibera adlı animasyon, Probera adlı prodüksiyon ve Berabera adlı PR şirketlerini kurmuşlardır.

Hakan Baş aynı zamanda Endeavor Türkiye Danışma Kurulu üyesi, Büyük Kulüp üyesi ve Fenerbahçe SK kongre üyesidir.Seri Girişimci, Lidyana.com CEO Kaynak: Hakan Baş resmi internet sitesi

Hakan Baş Kimdir?

Hadise-Hakan Baş Kimdir?

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap