Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Hangi İllerde Okullar Tatil 5 Mart 2012

Hangi İllerde Okullar Tatil 5 Mart 2012

Bolu Valiliği’nin gelen açıklamaya göre yoğun kar yağışının etkili olduğu Bolu‘da, 5 Mart 2012 Pazartesi günü için ilk ve orta derecedeki okullar tatil edildi.

okullara kar tatili

okullara kar tatili

Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada il genelinde aralıksız yağan kar yağışı sonrasında kent merkezi ile tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okulların yarın (pazartesi) bir gün süreyle tatil edildiği açıklandı

5 Mart 2012 Pazartesi günü için okulların tatil edildiği başka iller de olursa, bu yazımızı güncelleyerek sizleri bilgilendireceğiz demiştik ve veriler ulaştıkça sizlerle paylaşıyoruz.

SİVAS: Sivas’ın Gemerek ilçesinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

KAYSERİ: Kayseri’nin Pınarbaşı, Bünyan ve Sarız ilçelerinde, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

KIRŞEHİR: Kırşehir’de taşımalı eğitim ile ilk ve ortaöğretim kurumlarında etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

IĞDIR: Iğdır’da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

AĞRI: Ağrı’da, köy ve beldelerdeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) ile taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

Hakkari‘de yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, il genelindeki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Hakkari Valisi Muammer Türker, yaptığı açıklamada, il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda pazartesi günü eğitim yapılamayacağını söyledi.

Ağrı il ve ilçe merkezleri hariç bütün köy, belde Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) ve Taşıma Merkezli Okullarda, yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Erzurum‘un Tekman ilçesine bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi. Tekman İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özsoy, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçeye bağlı köylerinde ve taşımalı eğitim veren okullarda eğitime bir gün ara verdiklerini bildirdi.

Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il merkezi, bütün ilçe ve köylerde, kar yağışı ve tipi nedeniyle okullarda 2 gün eğitime ara verildiği belirtildi. Olumsuz hava koşullarının ulaşımda aksamalara neden olabileceği bildirilen açıklamada, tüm okullarda eğitim öğretime 7 Mart Çarşamba günü devam edileceği kaydedildi.

Bitlis‘in Tatvan ilçesinde kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime 1 gün ara verildi. İlçede köylere de ulaşım sağlanamıyor.

Düzce Valiliğinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, Kaynaşlı ve Yığılca ilçelerinde yarın eğitime 1 gün süreyle eğitime ara verildi.

Karabük Valiliğinde yapılan yazılı açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı Safranbolu, Eflani, Yenice ve Ovacık ilçeleri ile bağlı belde ve köylerde okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, eğitime bir gün ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Ayrıca Karabük’ün Merkez ilçeye bağlı köyler ile Eskipazar ilçesinde de taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap