Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Hangi ülkede kullanımı yasak olan çok sayıda uydu alıcısı ve çanak anten toplanarak işlek bir caddede tanklarla ezilmiştir?

Hangi ülkede kullanımı yasak olan çok sayıda uydu alıcısı ve çanak anten toplanarak işlek bir caddede tanklarla ezilmiştir?

Geçtiğimiz günlerde, hangi ülkede kullanımı yasak olan çok sayıda uydu alıcısı ve çanak anten toplanarak işlek bir caddede tanklarla ezilmiştir? Dünyanın en çok izlenen ve en çok kazandıran bilgi-kültür yarışması Kim Milyoner Olmak İster? ‘in yeni bölümü 4 Kasım 2013 akşamı ATV izleyenleri ile buluştu. Usta isim Kenan Işık’ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster?’in bu akşamki bölümünde, geçtiğimiz bölüm yarışması yarıda kalan yarışmacıya sorulan 30.000 TL’lik soru şu şekildeydi;

Soru: Geçtiğimiz günlerde, hangi ülkede kullanımı yasak olan çok sayıda uydu alıcısı ve çanak anten toplanarak işlek bir caddede tanklarla ezilmiştir?

A) İran

B) Kuzey Kore

C) Suudi Arabistan

D) Çin

Cevap: İran

İran’da polis, kullanım ve satımı yasak olan uydu antenleri toplayarak üzerinden tankla geçti. Şiraz kentinde yaşanan olayda polis, yaklaşık 800 uydu alıcı ve çanağını toplayarak şehrin işlek caddelerinden birine götürdü. Daha sonra çanak antenler tank ve iş makineleriyle ezildi.

İran'da uydu antenlerinin ezilmesi

İran’da uydu antenlerinin ezilmesi

Etiketler:

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap