Buradasınız : Ana Sayfa //Diziler//Zengin Kız Fakir Oğlan Zeka Sorusu

Zengin Kız Fakir Oğlan Zeka Sorusu

 Zengin Kız Fakir Oğlan Bilmecesi  2016

Elinde biri 3 (üç) litre diğeri 5 (beş) litrelik iki bidon var. 4 litreyi nasıl elde edersin?

3 litrelik bidonu doldurur 5 lt olana dökerim. 3 lt olanı Tekrar doldurur, taşmayacak şekilde 5 lt’liğe (üzerini tamamlamaya 2 lt kalmıştı) dökerim. Böylece 3 lt olanda 1 lt kalır. 5 lt olanı boşaltır , 3 lt’likteki 1 lt kalan suyu 5 lt olana dökerim. 3 lt olanı ful doldurup 5 lt’lik sürahiye dökerim. İçindeki 1 lt ile toplam 4 lt olmuş olur.

TRT-1 den Fox tvye transfer olan Zengin Kız Fakir Oğlan ZKFO da bu hafta Nurhan sorusunun(bilmecesinin) cevabını arıyor.

Soru : Sadece 8,8,3,3 rakamlarını kullanarak 24 sayısını elde ederiz bu nasıl olur?

Cevap: 1. YOL  3.8.8=192     192/8=24

2.YOL √(8+8)x(3+3)=√16 x6=4×6=24

Soru :  Dünyadaki tüm Memurların hepsinin gördüğü ama allahın görmediği tek şey nedir
Cevap : Meslektaş

Soru:  Bir kabilede kadınlar pazartesi salı çarsamba gunleri yalan soyluyorlar. Erkekler ise persembe cuma cumartesi gunleri. Diger gunler dogru soyluyorlar. Kadin:ben dun yalan soyluyordum der ve erkek:ben de diye cevap verir. Bugun hangi gun?
Cevap: Perşembe çünkü kadin ben dun yalan soyluyorum diyerek dogru soyluyor erkek bende diyerek yalan soyluyor.

Soru : Sonuncuyu geçen kaçıncı olur? sorusunun cevapını arayacak?

Cevap : Sonuncuyu geçen birincidir, zira tur bindirmiş olur.

Nurha’ın asker olduğu son bölümdeki soru ve cevapı Yunanistan ile Bulgaristan arasında ne vardır ? İstanbul vardır 🙂

Mahmut Kemal’in reklam yıldızı olmasının konu edilidiği son bölümde.

Nurhan’ın hafızasını yitirip çöpçü olmasının ardından tekrar bulunup hafızasına kavuşması sırasında yaşadıklarının konu edildiği son Zengin Kız Fakir Oğlan’da

ZKFO Bilmecesi 21.12.2014

1 bardak suya hiç dokunmadan iki madeni parayla nasıl içersinin sorusunun cevabı; madeni paraları cam bardağn dış  yüzeyine koyıp parmaklarımızla buralardan tutarak içeriz. Böylece bardağa dokunmamış oluruz.

Zengin Kız Fakir Oğlan Zeka Sorusu 14.12.2014

Bir harf çıkınca şehir, bir harf daha çıkınca hayvan, bir harf daha çıkınca canından can olan kelime nedir? Cevap : BADANA, ADANA, DANA, ANA

Zengin Kız Fakir Oğlan Zeka Sorusu 26.11.2014

Sınıftan kimseye görünmeden çıkan şey nedir? Cevap: GÜRÜLTÜ

Zengin Kız Fakir Oğlan Zeka Sorusu 19.11.2014

Zengin Kız Fakir Oğlan son bölümde zeka sorusunun cevabı sarışın kadın yaya, şaşırtmaca olarak arabasıyla ilgili bilgiler verilince arabayı kullandığı düşüncesi yanıltıyor.

Zengin Kız Fakir Oğlan Zeka Sorusu 12.11.2014

Zengin Kız Fakir Oğlan son bölümde karışık gibi gözüken sepetli ve kedili sorunun cevabı 1 olacak. Açıklması ada da sadece bir adam var diğerleri onu yolcu ediyor adaya gitmiyor olacak.

Zengin Kız Fakir Oğlan Zeka Sorusu 29.10.2014

Nurhan’la Biricik’in barıştığı bu haftaki Zengin Kız Fakir Oğlan yeni bölümde, Banka Müdürünün Nurhan’a yönelttiği sorunun cevabı EVLAT idi.

Zengin Kız Fakir Oğlan Zeka Sorusu 15.10.2014

Bankacı Nurhan’ın Banka müdürünün hastalığa dönüşen bilmece ve zeka sorularını Nurhan yaşadığı olaylar içerisinde çözüyor. hal böyle olunca Müdürü Nurhan’ın peşini bırakmıyor. En son bölümde ki soru şu şekildeydi. 5 Liraya aldığınız bir çantayı 6 Liraya satar,  7 liraya tekrar alır, 8 Liraya satar ardından 9 liraya alır  10 Liraya satarsanız bu ticaretten kar mı zarar mı etmiş olursunuz?

1 Lira kar ederiz.

Nurhan’la Kemal Bey arasında ki kırgınlığı gidermek için devreye Sarp girer. Sarp’ında aklına Nurhan’ın bilmece sevdiği bul yolla ara bulabileceği fikri gelir. Bilmece konusunda Junior Kemal’in peşine düşen Sarp’ın bulduğu bilmece ve cevabı yazımızda. 

Soru: Bütün gün aynı soruyu sorup farklı cevap aldığımız soru nedir?

Cevap : Saat Kaç?

Zengin Kız Fakir Oğlan da ki Bilmece Sorusu 09 Ocak 2014

TRT ekranların beğeni ile takip edilen aile dizisi Zengin Kız Fakir Oğlan dizisi içerisinde zaman zaman Nurhan ve banka müdürü arasında zeka sorularına yer veriliyor. Dizini başında gelen bu zeka soruları seyirci tarafından da merak uyandırdığından diziye renk katıyor. Diziyi sonuna kadar takip edebilenler bu zeka sorusunun cevabını dizi içerisinde bulabilirken, bir nedenle kaçıranlar için en son bölümde ki sorunun cevabını biz paylaşıyoruz.

Tüm dünyada bir tane bile kalmasa da nesli tükenmeyecek hayvan hangi hayvandır? Cevap: Katır ( Çünkü tüm katırlar yok olsa bile katırlar erkek eşek ve diş atın çiftleşmesi ile dünyaya geldiğinden nesilleri tükenmemiş olacaklar)

Zengin Kız Fakir Oğlan Heimlich Manevrası

Zengin kız fakir oğlan dizisinin son bölümünde oldukça sıkça geçen ve hayat kurtaran Hemlich Manevrası hakkında bazı paylaşımlarda bulunacağız. Ama hayat kurtaran bu ilk yardım yöntemi için mutlaka uzmanından eğitim alınarak uygulanması gerekli, kendi başınıza denemeyiniz

Bir insanın ne zaman boğazına bir şey kaçıp boğulacağı belli değildir, hem kurbana hem de onu izleyenlere bir sürpriz olarak gelir. Hata yapmayın: boğaza bir şey kaçması hayatı tehdit eden bir durumdur, bu nedenle izleyici durumunda kalıp (artık bir hayat kurtarıcı olan) kişinin hızla düşünmesini ve harekete geçmesini gerektirir. Her acil durum anında olduğu gibi, önceden hazırlıklı olmanız net düşünmenizi ve doğru hareketi yapmanızı sağlar. Bu acil durum anında müdahale edebilmemiz için etkili teknikler bulunmaktadır.

Heimlich manevrası yetişkinlerin veya büyük çocukların boğazına takılan bir şeyi çıkarmada en etkili yoldur (Not: daha küçük çocuklarda ve bebeklerde bir başka teknik uygulanır). Bu teknik zor olmayıp, fazla güç veya zeka gerektirmez ve siz bu teknikle bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Ayrıca kendinize uygulayabileceğiniz iki tekniği de öğreneceğinizden, kurtaracağınız hayat kendinizinki olabilir.

Her ne kadar Heimlich manevrası basit ve etkili ise de, kurban için ağrılı hatta yaralayıcı olabilir. Bu teknik gerçekten acil durumlar için saklanmalı ve durumun aşağıdaki ana hatlara uyduğu anlarda kullanılmalıdır:

 • Kişi konuşamaz, öksüremez veya nefes alamazsa (kişi öksürüyorsa, boğulmuyor demektir, tekniği uygulamayın).
 • Kişi “Boğuluyor musun?” sorusuna başıyla evet cevabı verdiğinde.
 • Kişi bilinçsizse ve nefes aldırma çabalarınız sonuçsuz kalmışsa

Aynı zamanda kurbanın yaşını da düşünmelisiniz. Küçük çocuk veya bebeklerde Heimlich manevrasının uygulanması yarardan çok zarar getirebilir, bu nedenle farklı yaş gruplarına göre talimatları izleyin. Kişinin karnına uygulanan kuvvet bir nesneyi yerinden çıkarabilmeye yetmelidir, ancak itiş gücünü vücut tipine göre ayarlamak uygundur. On yaşındaki cılız bir oğlana kırk yaşındaki tıknaz birine kullanacağınızdan biraz daha az kuvvet uygulayın.

Heimlich manevrası kurban için sarsıcı olabileceğinden, böyle bir duruma hazırlıklı olmak için tam manevrayı bir diğer kişi üzerinde deneyemezsiniz. Ancak elle kavramaları, duruşu ve itme için uygun yer seçimini deneyebilirsiniz ve denemelisiniz. Bunları pratik etmek, acil durumlarda paniğe kapılmanızı önler. Ancak unutmayın; tam tekniği boğulan bir kurban hariç kimse üzerinde uygulamayın.

Yöntem 1: Bilinçli bir kişi üzerinde uygulama

uygulama

1. Kurbanın arkasında baldırınız kurbanın bacakları arasında olmak üzere yakın durun. Bazı uzmanlar kurbanın arkasında yan durmanızı tavsiye eder (kalçanız kurbanın arka kısmı ile 90 derecelik açı yapar). Bu kalçanızı kurbanın belkemiğinin altında veya budunda desteklemenizi sağlar.

uygulama

2. Bir elle yumruk yaparak yumruğunuzu başparmağınız kişinin göbek deliğinin bir inç (yaklaşık 3 cm) üzerinden karnına değecek şekilde yerleştirin.

3. Bu yumruğu diğer elinizle kapatın. Dirseklerinizi dışarıda tutarak, yumruğunuzu içeri ve yukarı doğru aniden ve hızla çekin.

4. Bu hareketi nesneyi yerinden oynatacak yeterli kuvvet uygulayarak yaptığınızdan emin olun; sıklıkla altı defaya kadar tekrar edilmelidir. Boğazdaki nesne takılı kalıyorsa, kişiyi sırtüstü yatırarak kişinin bilinci yerinde değilmiş gibi (bkz. Yöntem 2) devam edin. Yanınızda başkaları varsa, 112′yi aratın.

Yalnızsanız direkt olarak Yöntem 2′ye geçin.


Yöntem 2: Bilinci yerinde olmayan bir kişi üzerinde uygulama

1. Kişiyi yere sırtüstü yatırın. Yanınızda başkaları varsa, 112′yi aratın.

2. Kurbanın ağzını açın ve nesneyi görmeye çalışın.

3. Parmaklarınızı kanca şekline getirerek kurbanın boğazının arka kısmında gezdirin, bulabiliyorsanız nesneyi çıkarın.

uygulama

4. Kişinin bacaklarını ayırın. Bu itişi gerçekleştirmeniz için sizi doğru konuma getirecektir.

5. Elinizin ayasını kişinin göbek deliğinin biraz üzerine koyarak bu elinizi diğer elinizle kapatın.

6. Her iki kolunuzu da düz tutarak, karnına aşağı ve ileri bastırın. Bu hareketi dört kez tekrar etmek gerekebilir.

7. Nesne dışarı fırlamadıysa, tekrar kanca şekline getirdiğiniz parmağınızı kişinin boğazının arka kısmında gezdirin. Bulabiliyorsanız nesneyi çıkarın. 112′yi arayın.

8. Kişi kusarsa, nefes borusunun tıkanmaması için kişiyi yana döndürün.

heimlich manevrası

Heimlich Manevrası Nasıl Uygulanır?

Etiketler: , , , , , , , , ,

15 Yorum yapılmış " Zengin Kız Fakir Oğlan Zeka Sorusu "

 1. Merak ettim dedi ki:

  2 kere 2 5 olan bilmecenin cevabı ne?

 2. article dedi ki:

  bu filme bayiliyim

 3. emine dedi ki:

  çok güzel bir film di ama fox’a gidince kimse izlemedi

 4. nida dedi ki:

  size bomba bir soru: pazartesi – çarşamba- cuma günlerinin adlarını söyemeden nasıl sıralayabiliriz

  • zeynep habnetçiyim ( asdassddbg) ekle dedi ki:

   şöyle olcak:
   tam 7 günü yazıyoruz
   pazartesi salı çarşamba perşembe cuma cumartesi pazar

   pazartesi çarşamba cuma günleri dışındaki günleri çıkarırsak adını söylemeden salamış olurz bu kadar 😀 🙂

 5. Rukiye hacer dedi ki:

  Sadece 8,8,3,3 rakamlarını kullanarak 24 sayısını elde ederiz bu nasıl olur

 6. ahmet faruk genç dedi ki:

  Dünyadaki tüm Memurların hepsinin gördüğü ama allahın görmediği tek şey nedir
  Cevap》meslektaş

 7. mantik dehasi dedi ki:

  perşembe çünkü kadin ben dun yalan soyluyorum diyerek dogru soyluyor erkek bende diyerek yalan soyluyor

 8. bilinmeyen dedi ki:

  Bu sorunun cevabı neydiii

  bir kabilede kadınlar pazartesi salı çarsamba gunleri yalan soyluyorlar.
  erkekler ise persembe cuma cumartesi gunleri.
  Diger gunler dogru soyluyorlar.
  Kadin:ben dun yalan soyluyordum der ve
  erkek:ben de diye cevap verir.
  Bugun hangi gun?

  • ENEGER dedi ki:

   Bu soru Akıl Oyunları Şampiyonası 2006 Eleme Sınav Sorusudur.

   ikiside dün yalan söylüyordum dediklerine göre ikisi de dogru söylemişler..çünkü bunlar yalancı…

   öyleyse dogru söyledikleri günlere bakalım…

   (x)dogru kadın:pazar,perşembe,cuma,c.tesi

   (y)dogru erkek:pazar,pazartesi,salı,çarşamba

   ise…

   x kesişim y = Pazar

  • Hiiii dedi ki:

   Perşembe

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap