Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//İçerik Deyip Geçmeyin

İçerik Deyip Geçmeyin

Eski devirlerde ulaşım gibi iletişimde oldukça zor şartlar altında gerçekleştirilirdi. Bir düşünün bir yerden başka bir yere haber göndermek aylarca hatta bazı durumlarda yıllarca sürebiliyordu. Kimi zaman atlı haber ulakları, kimi zaman o meşhur güvercinler ile yollanan haberler çoğu zaman ulaşması gereken noktaya vardığında ilk andaki önemini yitiriyordu. Günümüzde artık böyle bir durum söz konusu bile değil.

NeoTempo

Gelişen medeniyetler ve teknoloji sayesinde gerek ulaşım gerekse iletişim bir hayli kolaylaştı. Artık nerede ne oluyor anında öğrenebiliyoruz. Akıllı telefonlar olsun, bilgisayarlar, televizyonlar, radyolar… Öğrenmek istediğiniz her şey sadece parmaklarınızın ucunda. Yapmanız gereken tek şey birkaç tuşa ya da düğmeye dokunmak. Hepsi bu.

Hemen her gün sosyal medya dediğimiz alanda binlerce paylaşım yapılmakta ve bu alan içinde yeni uygulamalar yer almakta. Sosyal medyayı teknoloji çağının altın çocuğu olarak adlandırsak yanlış olmaz sanırım. Sanırımı fazlalık oldu biraz. Direkt olarak yanlış olmaz. Hatta sosyal medya öyle bir hal aldı ki bugün internet ve teknoloji kelimelerini bir araya getirdiğinizde akla gelen ilk ve çoğu zaman tek şey sosyal medya oluyor. İnternetin ve bu sosyal medyaların hayatımızın hemen her alanında büyük bir yer kaplıyor oluşu beraberinde durmadan genişlemekte olan bir paylaşım havuzunu da beraberinde getirdi.

Dünya nüfusuna paralel olarak bugün saniye de bir gerçekleşen olayları nasıl takip edebiliriz? Peki, hepsini takip etmek gerekli mi? Okuduklarımızın ya da duyduklarımızın ne kadarına inanabiliriz? İkinci sorudan başlayalım. Şuan dünya üzerinde olan biten her şeyi takip etmek imkânsız. Yapacağımız şey ilgi alanlarımız ve merak ettiklerimiz doğrultusunda takipte bulunmamız. Okuduklarınızın ve duyduklarınızın ne kadarına inanacağınız ise tamamen sizin kriterlerinize kalmış fakat nasıl takip edeceğiniz konusunda sizinle bir iki ipucu paylaşabilirim.

Öncelikle yukarıda da bahsettiğim gibi ilgi alanlarınızı ve neyi takip etmek istediğinizi belirlemek çok önemli. Bundan sonrası çorap söküğü gibi geliyor. İnternet üzerinde güncel haberleri rahatlıkla takip edebileceğiniz pek çok site mevcut. Fakat ben bunların içinden rahatlıkla ve keyif alarak kullandığım bir tanesini önereceğim sizlere. www.neotempo.com hem göz yormayan derli toplu dizaynı ile hem de en güncel bilgileri ile rahatça takip edebileceğiniz bir site.  Üstelik şahsi olarak bu zamana kadar yayınladıkları haberlerin hiçbirinde doğruluk sıkıntısı da yaşamadım. Siz en iyisi bir göz atın, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap