Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır? Formülü nedir?

İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır? Formülü nedir?

Birçok sağlık problemlerinin nedeni olan, yaşam kalitesini azaltan, kişiyi bedensel olarak etkilediği kadar psikolojik olarak da etkileyen kilo problemi “çağımızın vebası haline geldi” dersek abartmış olmayız. Dünya genelinde kadın erkek, genç yaşlı aşırı kilo problemi olan herkes için fazla kilolardan kurtulmak oldukça zor bir durum gibi görünse de, gerekli iradeyi gösterenler fazla kilolarından kolayca kurtulabiliyor. Kilo problemini ortadan kaldırmak için her şeyden önce yapılması gereken, sağlıklı ve dengeli beslenme konusundaki bilinçsizliği ortadan kaldırmak olmalıdır. Günümüzde ilerleyen teknoloji, insanların hayatını kolaylaştırmak için üretilen cihazlar ve araçlar daha hareketsiz bir yaşam sürmemize neden oluyor. Durum böyle olunca aşırı kilo problemleri ve bunun neticesinde birçok farklı sağlık problemi de kapımızı çalıyor.

İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır

Kilo seviyeleri düşük kilolu, normal kilolu, aşırı kilolu, obez ve aşırı obez şeklinde isimlendirilen seviyelere ayrılmaktadır. Kendinizi aşırı kilolu olarak tanımlayabilmeniz için ideal kilonuzu biliyor olmanız gerekiyor. Hangi kilo kategorisinde olduğunuzu öğrenmek için çok basit olan ideal kilo hesaplama yöntemini uygulayabilirsiniz.

İdeal kilonuzu öğrendikten sonra, mevcut kilonuz ile arasında ne kadar fark olduğunu hesaplamanız çok kolay hale gelecektir. Vermeniz gereken kiloyu bilmeniz, ne tür bir beslenme programı uygulamanız ve ne kadar egzersiz yapmanız gerektiğini belirleme konusunda size yol gösterecektir. Tabii bütün bunları bir diyetisyen yardımıyla yapmanız gerektiğini de lütfen unutmayın. Kilo vermek iradeye bağlı olarak çok kolay olsa da, ani kilo kaybı yaşamak farklı sağlık problemlerinin yaşanmasına neden olabilmektedir.

İdeal kilo hesaplama formülü zayıflama, diyet ve egzersiz konularına yer veren internet sitelerinde bulunabilir. Bu siteler arasında yer alan Baskul.net‘i tavsiye ederiz. Sitede yalnızca ideal kilo hesaplama hizmeti değil, aynı zamanda zayıflama konusunda temel ve ayrıntılı bilgilere de yer veriliyor.

Daha sağlıklı, daha mutlu ve daha huzurlu bir yaşam sürdürmek için az ve öz yemek, hareketli bir yaşam sürmek ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmak gerektiğini hiçbir zaman unutmayın.

Sağlıklı günler!

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap