Buradasınız : Ana Sayfa //Sinema Haberleri//İlk 3 Boyutlu Türk Filmi: Uzay Kuvvetleri 2911

İlk 3 Boyutlu Türk Filmi: Uzay Kuvvetleri 2911

İlk 3D Türk Filmi Uzay Kuvvetleri 2911

Türk sinema sektörü teknolojik gelişmelere ayak uydurma çabasına  Türkiye’nin ilk üç boyutlu animasyon filmini çekerek 3D kapısından girmeye hazırlanıyor. Yönetmenliğini Şahin Michael Derun’un üstlendiği ‘Uzay Kuvvetleri 2911’ adlı filmin, Eylül ayında vizyona girmesi ön görülüyor.

‘Örümcek Adam’, ‘Matrix’ gibi filmlerin yapımlarında yer alan Şahin Michael Derun’un yönetmenliğini  yaptığı filmin yapımında Kelly Lee Myers, Robert Ward, Larry Schultz gibi pek çok ‘Emmy’ ve ‘Oscar’ ödüllü animatörler katkıda bulunuyor.

 Uzay Kuvvetleri 2911 Film Konusu

‘Türk Uzay Kuvvetleri (TCG) Savarona’ adlı Türk uzay gemisi ve mürettebatının yaşadığı büyük serüvenini konu alan film adı üzerine 2911’de geçiyor. Uzayın dokuzuncu sektör adıyla bilinen tehlikeli ve henüz keşfedilmemiş kısmında bulunan bir nebulanın içinden gaz ve partikül örnekleri toplamak üzere Murat kaptan komutasındaki bilim adamlarından oluşan dört kişilik küçük bir mürettebat Albatros uzay istasyonundan Savarona uzay gemisiyle ayrılarak yola çıkarlar. Bu basit gibi görünen yolculukları onların yaşamla ölüm arasında kalacakları bir savaşın tam ortasına götürecektir. Bu savaşı kazanamazlarsa tüm güneş sistemi ve insan soyu da yok olacaktır. İşte bu savaşın kaderini Murat kaptan ve mürettebatının amansız mücadelesi belirleyecektir.

 Uzay Kuvvetleri 2911

Uzay Kuvvetleri 2911

Uzay Kuvvetleri 2911 Fragmanı

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap