Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//İnci Sözlük Neden Kapatıldı? İnci Sözlük Girmiyor!

İnci Sözlük Neden Kapatıldı? İnci Sözlük Girmiyor!

İnternetteki sosyal ortamlardan biri olan sözlüklerin en popüler olanı “inci sözlük” mahkeme kararı ile kapatıldı! Siteye girmeye çalıştığınızda karşınıza kırmızı harflerle “Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.” şeklinde bir yazı çıkıyor. Hangi mahkeme tarafından, hangi nedenle kapatıldığı hakkında hiçbir bilgi bulunmayan ve sadece bir cümlelik ibare ile kapandığı belirtilen inci sözlük, sitenin yöneticilerinin yoğun uğraşları ile öğrenildiği kadarı ile nöbetçi bir mahkeme olan Adana 6. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kapatılmış.

inci sözlük kapatıldı

inci sözlük kapatıldı

İnci Sözlük‘ün kapanma nedeninin ise Digiturk’un şikayeti olduğu söyleniyor. Digiturk’ün hangi iddia ile sitenin kapatılmasını istediği ise henüz bilinmiyor. İnci Sözlük‘ün mahkeme kararı ile engellenmesine sözlük yazarları Digiturk üyeliklerini iptal ettirerek tepki vermeye başladı.

İnci Sözlük ile Digiturk arasındaki bu hukuki olayın nasıl sona ereceğini bilmiyoruz ancak bu durumdan iki tarafın da zarar göreceğine eminiz. Gerçi inci sözlük’ün sıkı takipçileri siteye bir şekilde girmeyi başarıyor ve bu durum daha çok Digiturk’un zarar göreceği anlamına geliyor.

Sanırız ki “İnternette sansür” konusu ülkemiz teknolojisinde kanayan bir yara olmaya devam edecek…

Etiketler: , , , , ,

1 Yorum yapılmış " İnci Sözlük Neden Kapatıldı? İnci Sözlük Girmiyor! "

  1. mehmet çelik dedi ki:

    iyi olmuş küfürden başka bir şey yoktu zaten

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap