Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//İnme Cerrahisi ile Felç Hastalarına Umut Geliyor

İnme Cerrahisi ile Felç Hastalarına Umut Geliyor

Felç Hastalarına Umut

Show TV’nin 27 Eylül 2011 ana haber bültenindeki bir habere göre felçli hastaları yeniden ayağa kaldıracak bir tıp teknolojisi geliştirildi. Habere göre ülkemizde her yıl 150.000 kişi felç (inme) geçiriyor. İnme cerrahisi adı verilen bu yöntem sayesinde felç geçirmiş hastaların yeniden ayağa kalkabileceği iddia ediliyor. Bugüne kadar 3 felçli hastanın yeniden hayata döndürüldüğü söylenen haberin ayrıntılarını kısa bir süre sonra yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Damar tıkanıklığı nedeniyle felç geçiren hastalar artık hayatlarının geri kalanını yatakta geçirmek zorunda kalmayacak. Erken cerrahi ile felcin tedavi edebileceğini iddia eden Doç.Dr.Yusuf Kalko “Felç geçirdikten 7 gün sonra kendilerine başvuran bir hasta üzerinde uyguladıkları cerrahi yöntem ile hastayı iyileştirerek yeniden normal hayatına döndürdüklerini” iddia etti.

İnme (Felç) Nedir?

İnme, veya iskemik beyin-damar hastalığı, merkezi sinir sistemine giden damarların hastalıkları sonucu gelişen tıkanıklıklar ya da damar dışına kanamaların yol açtığı ani ya da iktal, fokal veya global nörolojik belirti gelişimi olarak tanımlanabilir. Belirtiler 24 saati geçmeden tamamen düzelirse geçici iskemik atak, 24 saati geçip 3 hafta içinde düzelme gösterirse geri dönücü iskemik nörolojik defisit şeklinde adlandırılır. Hafif belirtilerin gözden kaçabildiği ya da beynin nispeten sessiz kalan bir bölgesinin tutulduğu durumlarda tesadüfen görüntülemelerde tespit edilen inmelere sessiz enfarkt ya da sessiz inme denmektedir. İnmenin bu çeşidinde, birçok küçük lezyonun zamanla birikimiyle çeşitli sendrom ve spesifik klinik tablolar da gelişebilmektedir.

felç tedavisi

Etiketler: , , , ,

1 Yorum yapılmış " İnme Cerrahisi ile Felç Hastalarına Umut Geliyor "

  1. Öncelikle büyük geçmiş olsun ve acil şifalar dileriz. Sandığınız gibi Doktor olmadığımızı belirtir, bilgilendirme ve paylaşım adına yayınlamış olduğumuz haberde belirtilen durumu tekrar yayınlıyoruz. Doç.Dr.Yusuf Kalko “Felç geçirdikten 7 gün sonra kendilerine başvuran bir hasta üzerinde uyguladıkları cerrahi yöntem ile hastayı iyileştirerek yeniden normal hayatına döndürdüklerini” iddia etti. Malumlarınız tıp hızla ilerliyor ve birçok tedavi yöntemi,ilaç ve doktor yöntemleri de bunlarla birlikte ortaya çıkıyor. Hangisinin ne kadar gerçek ne kadar bilimsel, yan etkilerinin, sonucunun ve sonuç verici olup olmadığının iyi araştırılıp-değerlendirdikten sonra tedaviye başlanılması çok önemli. Bu çerçevede bizim amacımız sadece sizi haberdar etmek. Tedaviniz ve yöntemi ile ilgili herhangi bir öneri de bulunma ve yol gösterme imkanımız yok. Sadece dikkat edebileceğiniz bir kaç hususu belirtmeye çalıştık. İlgi ve yorumunuz için teşekkürler. Acil şifalar…..

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap