Buradasınız : Ana Sayfa //Kültür Sanat//İnsan hayattan ne ister?

İnsan hayattan ne ister?

Hayal edebildiği ve aklına gelen her şeyi ister

Ana rahmine spermin düşmesi ile insan hayatının temelleri atılmaya başlar. ilk amaç hayata tutunmaktır, yaşama, var olma mücadelesidir . Bu gerçekleştikten sonra büyümek, yerleşmek, gelişmek üzerine amaç farklılaşır çeşitlenir. Sonra kabına sığamaz insan. Doğum süreciyle yepyeni bir yaşam ve süreç başlar….

Hayal edebildiği ve aklına gelen her şeyi ister

Yeni bir dünyaya gözlerini ağlayarak açan insan dünyadan istemeye başlar. İlgi ister, sevgi ister, ihtiyaçlarının giderilmesini ister, ister de ister. Sanki kabına sığmaz bir organizmadır büyüdükçe ihtiyaçları ve istekleri artarak çeşitlenir. Durup da bana bunlar yeter diyenine pek rastlanılmaz 🙂

Yaşam içerisinde isteklerini kovalar iken bir çok şeyi ıskalar, farkına bile varmaz, hep içinde ki açlığın ve susuzluğun peşinde koşar durur. Yılların hızla akıp geçtiğini ancak eklemlerinde ki sızılar ile anlar. Yaşlanmıştır artık bu seferde istekleri uzun ve rahat yaşamak üzerine şekillenir. İşin aslı ve formülü elindekilerin kıymetini bilerek şükretmektir. Sağlık ve huzur varsa yaşamınızda sizden daha mutlusu ve şanslısı yoktur. Yoksa insan, hayal edebildiği ve aklına gelen her şeyi ister…..

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap