Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//İnsanların aniden uykuya daldığı ve günlerce uyanmadığı kasaba hangi ülkededir?

İnsanların aniden uykuya daldığı ve günlerce uyanmadığı kasaba hangi ülkededir?

İnsanların aniden uykuya daldığı ve günlerce uyanmadığı kasaba hangi ülkededir?

Soru: İnsanların aniden uykuya daldığı ve günlerce uyanmadığı, geçtiğimiz günlerde boşaltılmasına karar verilen kasaba hangi ülkededir?

Kazakistan Uyku Salgını

Kazakistan Uyku Salgını

A) Kazakistan

B) Çin

C) Türkmenistan

D) Meksika

Cevap: Kazakistan

Kazakistan’da 2010 yılından beri insanların aniden uyuyakaldığı ve günlerce uyanmadığı Kalaçi isimli bir kasabada yaşayan yurttaşlar kasabayı boşaltma kararı aldı.

Kasabadaki her beş insandan birinin sorundan etkilendiği belirtilirken yetkililer sorunun sebebini bulmakta yetersiz kaldı. 126 kişinin ve bir de kedinin etkilendiği olay için kimi doktorlar salgın tanısı koyarken, uzmanlar olaya bir kimyasalın sebep olabileceğini düşünüyor.

Profesör Leonid Rikhvanov’un olayın radon gazı kaynaklı olduğu iddiasının doğrulanamaması üzerine, bölgede karbon monoksit sızıntısı olması ihtimali üzerinde duruldu. Ancak yaşananlar karbon monoksit zehirlenmesi tanılarıyla uyuşmadığı gibi kimse de zehirlenme belintisi de bulunamayınca bu ihtimal de elenmiş oldu.

Konunun çözülememesi üzerine kasaba halkı Mayıs sonuna kadar kasabayı boşaltma kararı aldı. İnsanların kasabayı boşaltmasının olumlu olacağını belirten doktorlar, olayların durması halinde salgın ihtimalinin de elenmiş olacağını söylüyor.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap