Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap Tavsiyeleri//İrfan Gürkan Çelebi AŞK-I HAYYAM Kitabı

İrfan Gürkan Çelebi AŞK-I HAYYAM Kitabı

AŞK-I HAYYAM

Yazar İrfan Gürkan Çelebi, aslen Erzurum kökenli olup Üsküdar Çengelköy de yetişmiş ve eğitimini de yazarlık üzerine almış usta kalem. 10. kitabı olan AŞK-I HAYYAM ile 2012 yılına damgasını vuracak.
Ömer Hayyam’ın hayatıyla aşkı anlattığı kitabında:
Dünya tarihindeki ilk siyaset nameyi yazan büyük vezir Nizamülmülk’ten, ünlü bilim adamı ve edebiyatçı Ömer Hayyam’a, kurduğu örgüt ve yetiştirdiği fedailerle imparatorları tahtından eden Hasan Sabbah’tan saray entirikalarının meşhur sultanı Terken Hatun’a kadar birçok kişinin hayatlarının kesiştiği bir eser Aşk-ı Hayyam!

BİR DÖNEMİN KARA KUTUSU Olacak
Tarihi değiştiren yüce bir aşk ve şehvetin esaretinde yitirilen hayatların çarpıcı bir şekilde işlendiği Aşk-ı Hayyam’da bir dönemin kara kutusu açılarak gün yüzüne çıkarılıyor.

Ünlü bilgin ve edebiyatçı Ömer Hayyam’a aşkın anlamını öğreten, hayatı sorgulatan rubailerini söyleten Kumru Hatun ve ona sahip olmayı kafasına yerleştiren Nizamülmülk arasında yaşanan ölüm oyununu anlatan kitap mukaddime ve girizgâh ile birlikte otuz iki bölümde oluşuyor.

Tarih ile aşkı sarmaş dolaş raks ettiren usta yazar İrfan Gürkan Çelebi’nin kitabı Aşk-ı Hayyam,çok okunanlar arasına girecek gibi görünüyor.
ASK-HAYYAM

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap