Buradasınız : Ana Sayfa //Müzik Dinle//Işılay Öcal İstedim Şarkısı ve Sözleri

Işılay Öcal İstedim Şarkısı ve Sözleri

Yeni bir ses ve yorumcu Işılay Öcal, İstedim şarkısı ile müzikseverlerin beğenisi ile buluşacak. İstedim Şarkısını söz ve videsunu en kısa sürede sizlerin beğenisine sunmak için sitemiz de yer vereceğiz.

Işılay Öcal İstedim Şarkı Sözü

 

İnadına sevmiyorum seni İstanbul! Ben senden soğudum, sen denizine sokul “ sözleriyle isyanını, “Gücüm yetmez sana, yangın var göğsünde gözyaşının” sözleriyle hüznünü dile getiren Işılay, çıkış parçası “İstanbul-İsyan ve Hüzün” ile dikkat çekiyor.
Işılay’ın hisleriyle yoğrulmuş ilk albümü “İstedim” raflardaki yerini aldı. Söz ve müziği Işılay’a ait olan neşeli bir hüzün içindeki on şarkı; isyan ve teslimiyet, gururlu bir yalvarış, sevgiliyi terk ediş, sessiz bir sohbet ve susarken atılan çığlık gibi tezat ve karmaşık duyguları hissettiriyor.

Kimi yönleriyle dinleyenin iç dünyasına dokunan şarkılara imza atan Işılay, şarkı sözlerindeki tezatlığı sesinde de yaşıyor. Renginin ve tonlamasının farklılığından dolayı ilk dinlenildiğinde iyi veya kötü şeklinde sınıflandırılamayan sesi, öncelikle sıcak ve içten, yani yaşayan bir ses olması ile ön plana çıkıyor. Bu albümün içindeki kadın, derin sesiyle dinleyicileriyle sohbet ediyor.

Müzikle bir mesaisi veya geçmişi olmayan bir iş kadınının, eleştiri, farklı algılanma veya başarısız olma ihtimallerini bir kenara koyarak, kendisini neşelendirmek için yaptığı bu albüm, düşlerini dizginleyen herkese cesaret veriyor. Işılay yeni albümü ile ilgili olarak; “Şarkılarıma melodiyle konuşma diyebiliriz. Duygularımı sözün kendi melodisini kullanarak aktarıyorum. Melodilerle konuşan şarkılar yapıyorum” diyor.

Işılay, acısını ağıtla, sevincini neşeli bir türküyle yaşatırken paylaşan biri gibi samimi ve sade… Beğenilme ve popüler olma endişesinden uzak, “ben yaptım oldu” iddiasından ziyade “ben böyle hissettim ve yaptım” samimiyetini hissettiriyor. 2006 yılında “Turuncu Filtre” isimli bir şiir kitabı da çıkaran Işılay, tüm söz ve müzikleri yapma ve seslendirme, bunun için yapım şirketi kurma gibi cüretkâr adımlarını mütevazı cesaretiyle harmanlıyor.

Işılay yeni albümü ile ilgili olarak, “Seni seven kadar sevmeyen yoksa sıradan şeyler yapıyor olabilirsin. Zaman zaman sevilmemek bir motivasyona dönüşebilir mi hayatlarımızda? Bu albümle tekrar deneyeceğiz” diyor.

Kayıt çalışmalarının Stüdyo Modus ve Stüdyo Baterizm’de gerçekleştiği albümde, düzenlemeler Serhat Uzunçavdar, Nuri Onur Yeniçeri, Can Turfan ve Işılay imzasını taşıyor.

Işılay,“En sade melodilerle anlarımız selamlaşsın istedim…” diyerek müzikseverleri selamlıyor.

Işılay Öcal Biyografisi

Işılay Öcal 1973 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret alanında yüksek lisans yaptı.

Yıldırım Holdingin şirketlerinden Eti Krom A.Ş. de ticaret direktörü olarak çalıştıktan sonra 2008 yılında SBM Danışmanlık şirketini kurarak ihracat/ithalat alanlarında danışmanlık vermeye devam ediyor.

Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine birçok iş seyahatinde bulunan Işılay, şu ana kadar gördüğü en güzel şehir olarak tanımladığı İstanbul için yazdığı şarkılardan ikisine “İstedim” albümünde yer verdi.

Işılay’ın iş hayatı dışında uğraşları 2006 yılının Ocak ayında çıkardığı “Turuncu Filtre” isimli şiir kitabı ile sınırlı kalmadı. Hüznünü ve sevincini kelimelere dökmeyi seven ve bunu çok iyi bir şekilde başaran Işılay, yıllarca saklı kalmış şarkılarını yeni albümü “İstedim” ile müzikseverler ile paylaştı.

Işılay Öcal İstedim

Işılay Öcal İstedim

 

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap