Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//İstanbul’da Deprem 24.05.2014

İstanbul’da Deprem 24.05.2014

Deprem uzmanlarının henüz incelemeleri sürüyor. Çünkü bir sıra deprem silsilesi şeklinde meydana gelen depremlerin bir çok deprem fayını harekete geçirdiği düşünülmekte.

Marmara bölgesinde hissedilen şiddetli bir deprem oldu… Kandilli Rasathanesi’nden gelen ilk bilgilere göre 6.5 büyüklüğündeki deprem Gökçeada’nın batısında ve 12.25’te meydana geldi. Aynı anlarda Antalya’da da bir deprem yaşandığı belirtiliyor.

Amerikan Jeolojik Araştırma Kurumuna göre depremin şiddeti 7.2


Amerikan Jeolojik Araştırma Kurumu (USGS) ise Türkiye’de de hissedilen depremin büyüklüğünün 7.2 olduğunu duyurdu. USGS, Yunanistan’daki depremin merkez üssünün Dedeağaç’ın 77 km güneybatısı olduğunu bildirdi. USGS, depremin 91 km derinlikte gerçekleştiğini belirtti.

Teyit edemesekte KANDİLLİ RASATHANESİ: GÖKÇEADA’NIN BATISINDA DENİZDE 6.7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ olarak açıklıyor.

İstanbulda 12:30 sıralarında meydana gelen ve neredeyse tüm İstanbul da hissedilen deprem yine akıllara Büyük Marmara depremi olasılığını getirdi. İlk gelen haberler depremin Marmara denizi ya da Ege Denizi kaynaklı olduğu yönünde

Ancak sosyal medyada ki haberlere göre Eskisehir,Bursa,Ayvalık,Erdek’Bergama,İstanbul,İzmir her yer hissetmis depremi hatta Yunanistan’dan hissetilmiş.

Marmara - İstanbul Depremi

Marmara – İstanbul Depremi

İstanbul’da Deprem mi Oldu? 24 Mayıs 2014 Cumartesi

İstanbu’lda hissedilen deprem büyük korku ve kaygı yarattı. İstanbul depremiyle ilgili henüz bir açıklama gelmezken. İstanbul depreminin merkez üssü ve şiddeti henüz açıklanmadı. Gelişmeler takibmizde.

 

Deprem

Deprem

 

Etiketler: , , , ,

1 Yorum yapılmış " İstanbul’da Deprem 24.05.2014 "

  1. ayşeaysun sezer dedi ki:

    havalar fazlasıyla sıcak v 1999 anımsatıyor….. umarımkı bır felaket yasamayız

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap