Buradasınız : Ana Sayfa //Müzik Dinle//İstiklal Caddesi Müzikleri

İstiklal Caddesi Müzikleri

İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı’ndan Tünel’e kadar uzanan, İstanbul’un yerli ve yabancı en çok turist çeken mevkisidir. İstanbul’a gezmeye gelenler İstiklal Caddesi‘ni görmeden geri dönmezler. İstanbul’da yaşayanlar ise ayda 1 kez ziyaret etmeden duramazlar bu caddeyi. İki yanını saran tarihi binalar, ihtişamlı yabancı ülke konsoloslukları, kiliseleri, Galatasaray Lisesi ve caddenin sonundaki Tünel; hepsi önünde durup fotoğraf çektirmek için ideal yerlerdir.

İstiklal Caddesi‘nin bir başka dikkat çeken özelliği ise; cadde boyunca müzik marketlerde ve kafelerde hiç durmadan çalan enstrumental müzikleridir. Caddeyi gezerken bir yerden takılıverir kulağınıza bu müzikler ve sizi kendine doğru çekmeye başlar. Müziğin kaynağına ulaştığınızda, etranızdaki kalabalık bir anda yok olur ve sadece müziğin keyfini çıkarmaya başlarsınız. Başka hiçbirşey sizi o kalabalıktan alıp götüremezken, içinde söz dahi geçmeyen bu mucizevi müzik ruhunuzu beslemeye başlar.

istiklal caddesi müzikleri

Bu yazımızda sizler için meşhur İstiklal Caddesi Şarkıları‘nı bir araya getirdik. Birini seçin, gözlerinizi kapayın ve uzanın. Daha sonra hayatta en çok istediğiniz şeyin hayalini kurun. Müzik sizi o kadar rahatlatacak ki bir terapide olduğunuzu hissedeceksiniz.

Listemizin en başında waltz of the butterfly isimli enstrumantel müzik yer alıyor.

1- waltz of the butterfly dinle

http://www.youtube.com/watch?v=W590__EBxEE

2- hasta siempre dinke

3- Enstrumental Sen gelmez oldun dinle

http://www.youtube.com/watch?v=u8wa5PEdbZM

4- the godfather soundtrack dinle

5- ayla dikmen – anlamazdın dinle

6- arianna savall – yo m’enamori d’un aire dinle

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap