Buradasınız : Ana Sayfa //Magazin//İvana Sert Çetnik İşareti Yaptı!

İvana Sert Çetnik İşareti Yaptı!

Türkiye’nin moda ikonlarından biri olarak tanınan İvana Sert, Kartalkaya’da yaptığı kayak tatili sırasında kameralara 3 parmağını kullanarak bir işaret yaptı. Bu işaretin çetnik olarak bilinen Sırp faşistlerin 3 parmak işareti olduğunun anlaşılması üzerine İvana Sert‘e yoğun tepkiler gelmeye başladı. Yaptığı el hareketinin 2.Dünya Savaşı’nda Türk Müslümanları katleden faşist sırpların yaptığı çetnik işareti olduğu söylenen İvana Sert‘e en sert tepki şarkıcı Elif Güvendik’ten geldi.

ivana sert çetnik işareti

ivana sert çetnik işareti yaptı

Elif Güvendik, “Ivana Sert‘ten Türk ve Müslümanları katleden Sırpların zafer işareti. Haydi şimdi köyüne Ivana. Zafer işareti iki parmakla olur. Bu işaretinse ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz” şeklinde yorumladı.

Güvendik, “Ivana Sert iyi kadındır” şeklindeki yorumlara da, “Kötü kadın demedim. Nasıl bir kadın olduğu kendini ilgilendirir. Nereden geldiğine bakarsanız, işaretin anlamını çözersiniz” dedi…

“Savaş çıksa ne yapardınız, cepheye gider miydiniz?” sorularına da Güvendik, “Asker kızıyım, gururla cepheye giderim” yanıtını verdi.

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap